Allkirjastamine
Digiallkiri on selline elektrooniliselt antud allkiri, mis on juriidiliselt võrdne omakäelise allkirjaga. Digiallkirjastamine on väga lihtne. Vajad selleks digitaalset dokumenti (näiteks ID-kaart, digi-ID, mobiil-ID, Smart-ID) ning allkirjastamisvahendit (näiteks ID-tarkvara või RIA DigiDoc mobiiliäppi).
Viimati värskendatud artiklid
-
Soovid arvutis digiallkirja anda
Digiallkirja andmine on imelihtne!
Kõigepealt on sul vaja teada, millise vahendiga sa allkirja anda soovid: kas ID-kaardi või mobiil-IDga. Seejärel ava DigiDoc4. -
Digiallkirjastamine Soome ID-kaartidega
Kas teadsid, et DigiDoc4 abil saad mugavalt ja kiirelt kontrollida Soome ID-kaardiga antud elektroonilisi allkirju ja allkirjastada Soome ID-kaardi abil dokumente? Või et Soome ID-kaardiga antud allkiri ei ole oma tasemelt võrdne Eesti ID-kaardiga antud digiallkirjaga?
-
DigiDoc4 kliendi ja RIA DigiDoc mobiilirakenduse kasutamine ärilistel eesmärkidel
Kõigile ID-kaardi, Digi-ID või/ja Mobiil-ID omanikele on ette nähtud teatud hulk tasuta digiallkirju igas kalendrikuus. See piirang puudutab isiklikuks tarbeks allkirjastamist ning ainult ID-tarkvara kaudu dokumentidele antavaid digiallkirju.
-
Digiallkirjastamine Läti ja Leedu ID-kaartidega
Kas teadsid, et DigiDoc4 abil saad kontrollida ka Läti ja Leedu ID-kaardiga antud digiallkirju? Ja kasutada allkirjastamiseks Leedu ja Läti ID-kaarte?
- Logifaili genereerimine DigiDoc4 kliendis ja RIA DigiDoc rakenduses
-
DigiDoc4 klient – Viga: OCSP responder is not trusted! No certificate for this responder in local certstore!
Antud viga on põhjustatud asjaolust, et arvutis on puudu allkirja verifitseerimiseks vajalik sertifikaat. Tavaliselt on lahenduseks kõige uuema ID-tarkvara versiooni paigaldamine, mis sisaldab kõiki erinevate allkirjade verifitseerimiseks vajalikke sertifikaate. Kõige uuema ID-tarkvara leiad Paigalda ID-tarkvara lehelt.
-
E-allkirja kinnituslehe salvestamine
DigiDoc4 abil on sul võimalik salvestada ja välja printida e-allkirja kinnitusleht, kus kuvatakse andmed allkirjastatud failide ja allkirjastajate kohta.
-
Mida tähendab ja kuidas lisada allkirjastaja rolli?
Allkirjaümbrikule võid lisada vabas vormis andmed enda seose kohta dokumentide ja allkirjaga. Selle info sisestamine ei ole kohustuslik ning enamasti võid siin kõik väljad tühjaks jätta, kuid mõnikord võib seda infot nõuda näiteks sinu teenusepakkuja või tööandja…
-
Kas juriidiliselt kehtivat digitaalallkirja on võimalik anda ka teiste programmide abil?
Mitmed programmid (Microsoft Word, Open Office, Adobe Acrobat, Thunderbird) pakuvad digitaalallkirjastamise/signeerimise võimalust. Paraku ei pruugi need allkirjad olla Eesti mõistes käsitsi kirjutatud allkirjaga võrdsed, kui nende allkirjastamiseks ei ole kasutatud ajatempliteenust. Digitaalallkiri on E-identimise ja…
-
Soovitame ID-kaardiga massallkirjastamise asemel kasutada võimalusel e-templit
Digitaalse massallkirjastamise asemel soovitame kasutada e-templit.