Mobiil-ID

Mobiil-ID on SIM-kaardil põhinev elektrooniline isikutuvastusteenus, mis võimaldab lõppkasutajatel e-teenustesse siseneda, digitaalseid allkirju anda ja end elektroonilistes kanalites muul moel autentida.Teenuste arendamisel on abiks demo-keskkond ja testnumbrid.

Viimati värskendatud artiklid

Digiallkirjastamine

Mis vahe on .bdoc ja .asice laiendiga digiallkirjastatud dokumentidel?

Eestis kasutatakse digitaalallkirjade puhul BDOC formaati ja selle kahte alamformaati, mille tunned ära faililaienditest .bdoc ja .asice.

Soovitatavad andmefaili formaadid digiallkirjastamisel

Digiallkirjastamiseks sobivad tänapäeval pea kõik failiformaadid. Infosüsteemilt infosüsteemile mõeldud digiallkirjastatud dokumentidele piiranguid ei kehtigi, ent kui allkirjastatud dokumendi adressaadiks on lõppkasutaja, tuleks eelistada enamlevinud ja standardseid failiformaate.

Digidoc failivormingud BDOC, CDOC, ASICE

Ülevaate ID-tarkvara erinevates versioonides ja komponentides toetatud DigiDoc konteineri formaatidest leiab DigiDoc konteineriformaatide elutsükli lehelt. Samuti on iga formaadi kohta olemas näidisfail.

Testsertifikaatidega antud allkirjade kontrollimine DigiDoc4 kliendis

Testsertifikaatidega antud allkirjade kontrollimiseks DigiDoc4 kliendis on vajalik testsertifikaatide käsitsi seadistamine vastasel juhul kuvatakse allkirjade valideerimisel tulemuseks staatus “Teadmata”.

Digiallkirjastamine veebirakenduses

Selleks, et oleks lihtsam lisada veebirakendustesse allkirjastamise tuge, soovitame kasutada JavaScript teeki, mille API on ühtne ja mis võimaldab erinevaid pluginaid (operatsioonisüsteemist ja brauserist sõltumata) ühte moodi kasutada.

Isikutuvastus

Mobiil-ID liidestamine infosüsteemiga

Mobiil-ID isikutuvastuse võimaluse ja allkirjastamise kasutamiseks oma infosüsteemis tuleb kasutada mobiil-ID rest API’t

Isikutuvastus mobiil-ID ja ID-kaardiga

Elektroonilise isikutuvastuse eelised tavapärase kasutajanimi + parool autentimislahenduste ees.

Testimine

Allkirjade valideerimise hoiatuste käsitlemine DigiDoc teekides

Valideerimisvead ning hoiatustega dokumendid ja nende käsitlemine DigiDoc tarkvarateekides, lõppkasutaja rakenduses.

Testsertifikaatidega antud allkirjade kontrollimine DigiDoc4 kliendis

Testsertifikaatidega antud allkirjade kontrollimiseks DigiDoc4 kliendis on vajalik testsertifikaatide käsitsi seadistamine vastasel juhul kuvatakse allkirjade valideerimisel tulemuseks staatus “Teadmata”.

Mobiil-ID testimine

Mobiil-ID (mID) teenuste arendamiseks ja teenuste testimiseks vajalik lisainfo

Sertifikaadid

Sertifikaatide usaldusnimekirja (TSL) kasutamine tarkvarateekides

Usaldusnimekirjad (inglise keeles Trust Service Status Lists) ehk TSLid on kasutusel Libdigidocpp (alaates v3.9) ja DigiDoc4j teekides. Täiendav info TSL nimekirjade kohta on kättesaadav dokumentatsioonist.

Milliseid sertifikaate on vaja digiallkirjade verifitseerimiseks

ID-kaardi ning mobiil-IDga digiallkirjastatud ja/või digitembeldatud failide kontrollimiseks peavad infosüsteemis kindlasti olema konfigureeritud kõik seni kasutusel olnud juursertifikaadid, sertifitseerijad ning ka OCSP-responder sertifikaadid.