ID-tarkvara paigaldamine on väga lihtne! Meie veebileht pakub sulle automaatselt sinu operatsioonisüsteemiga sobiva kõige värskema tarkvara. Klõpsa lihtsalt „laadi alla“ linkidel ja järgi ekraanil olevaid juhiseid.
Paigalda ID-tarkvara
-
Juhised Windows arvutisse ID-tarkvara paigaldamiseks
Windowsi puhul tuleb pärast tarkvara alla laadimist see ka arvutisse paigaldada (ehk installeerida). Selleks ava oma arvutis kaust, kuhu ID-tarkvara faili salvestasid (näiteks „Downloads“) ning tee failinimel topeltklõps: paigaldamine käivitub automaatselt.
Ära muretse – kõik vajalikud juhised kuvatakse sulle ekraanile ja kogu protsess toimub justkui iseenesest. Kui kaua see aega võtab, sõltub sinu arvuti kiirusest, aga üldiselt peaks kogu protsess võtma vaid mõne minuti.
Kui tarkvara on arvutisse paigaldatud ja kasutamiseks valmis, näed ekraanil vastavat teadet.
-
Juhised macOS arvutisse ID-tarkvara paigaldamiseks
Pane tähele, et macOS operatsioonisüsteemi puhul tuleb sul oma arvutisse salvestada ja installeerida kaks eraldi tarkvarakomplekti:
- DigiDoc4 klient: seda vajad oma arvutis digiallkirjastamiseks, ID-kaardi kasutamiseks jne.
- ID-kaardiga veebis autentimise ja allkirjatamise komponendid*: neid on sul vaja selleks, et saaksid internetibrauserist e-teenustesse, näiteks internetipanka ja Eesti.ee lehele siseneda, seal tehinguid teha ja allkirju anda.
Salvesta tarkvarapakett oma arvutisse ja tee installeerimiseks topeltklõps failinimel. Kõigepealt paigalda DigiDoc4 klient, seejärel veebikomponendid.
Tarkvara paigaldamine käib imelihtsalt – kõik vajalikud juhised ilmuvad sulle ekraanile. Enne järgmise sammu juurde liikumist loe läbi ekraanil olev info läbi!
* Veebis autentimise ja allkirjastamise komponentide paigaldamine ei ole kohustuslik: vajad neid ainult juhul, kui soovid ID-kaardi abil internetiteenustesse siseneda.
-
Juhised Linux arvutisse ID-tarkvara paigaldamiseks
Linuxi puhul toimub tarkvara paigaldamine automaatskripti abil käsurea kaudu. Vajadusel on sulle abiks detailsemad Ubuntu ID-tarkvara paigaldamise, värskendamise ja eemaldamise juhised.
RIA DigiDoc rakendus
RIA DigiDoc on tasuta mobiilirakendus, mis mõeldud mobiil-ID, Smart-ID ja ID-kaardi kasutamiseks nutitelefonis. RIA DigiDoc abil saad kiiresti, lihtsalt ja mugavalt dokumente digiallkirjastada ja digiallkirjade kehtivust kontrollida, faile krüpteerida ja dekrüpteerida; faile avada, salvestada ja jagada.

Veebilehitsejate seadistamine ID-kaardi kasutamiseks
ID-kaardi lugeja
ID-kaardi (digi-ID jms) kasutamiseks arvutis on sul vaja kas eraldi ID-kaardi lugejat või kaardilugejaga arvutit. Kaardilugejaid müüvad pea kõik tehnika- ja arvutipoed, isegi paljud tanklad – küsi julgesti!
PIN-koodid
ID-kaardi (digi-ID jms) elektrooniliseks kasutamiseks on sul vaja PIN-koode: PIN1-koodi kasutatakse sinu isiku tuvastamiseks ja sisse logimiseks, PIN2-koodi aga tehingute kinnitamiseks ehk digiallkirjastamiseks.
Sertifikaadid
Sertifikaat on elektrooniline tõend, mis seob inimese õigusega teostada juriidiliselt kehtivaid toiminguid. ID-kaardi või muu digitaalse dokumendi kaotamise või varguse korral tuleks kindlasti peatada selle kaardiga seotud sertifikaadid: nii oled kaitstud identiteedivarguste eest!