Teadmistebaas

Siit rubriigist leiad digiteenuste arendajatele suunatud huvitavat taustainfot: dokumentatsioonide, kehtivate standardite, e-teenuste, Eesti e-riigi sümboolika,  jms kohta.

Viimati värskendatud artiklid

 • Krüptograafiliste algoritmide elutsükli uuringud

  Riigi Infosüsteemi Ameti tellitud krüptograafiliste algoritmide elutsükli uuringud.

 • ID-tarkvara arhitektuuridokument

  ID-tarkvara ingliskeelne arhitektuuridokument “Architecture of ID-software” annab ülevaate ID-tarkvara komponentidest, nende omavahelistest ja välistest liidestustest ning paiknemisest tarkvara käituskeskkondades.

 • MyID portaal
 • Riigi autentimisteenuse sertifikaadi muudatus

  Anname teada, et 15.11.2021 muutub *.ria.ee domeenil kasutusel olev sertifikaat. Muudatus puudutab nii tara.ria.ee kui tara-test.ria.ee keskkondi. Palume klientidel, kes on oma teenuses usaldanud otse Riigi autentimisteenuse TLS sertifikaati, uuendada vastavalt usaldusankruks seatud sertifikaati. Uus RSA sertifikaat on väljastatud “DigiCert…

 • ID-kaardi uue versiooniga kaasnevad muudatused arendajate jaoks

  Alates 1. augustist 2021 hakkab Politsei- ja Piirivalveamet väljastama ID-kaarte, millele on lisatud biomeetrilised isikuandmed vastavalt spetsifikatsioonile ICAO Doc 9303-1 (https://www.icao.int/publications/Documents/9303_p1_cons_en.pdf). Lisaks on ID-kaardi uues versioonis mõned muudatused, mis võivad nõuda arendajatelt oma süsteemide täiendamist.…

 • KLASS3-SK 2016 vahesertifikaadi kasutusele võtmisega seotud info e-teenuste pakkujatele

  Allolev info on oluline ennekõike infosüsteemide omanikele, kes kasutavad SK poolt väljastatud e-Templit (digitemplit), krüpteerimis-või autentimissertifikaati või veebiserveri (SSL) sertifikaate. Miks muudatused toimuvad? Tulenevalt uuenenud nõuetest sertifitseerimisteenustele on SK ID Solutions AS (SK) kasutusele võtnud…

 • eID sümboolika

  Elektroonilise identiteedi (eID) valdkonna logod ja muu sümboolika on mõeldud tasuta kasutamiseks kõikidele e-teenuse pakkujatele. Logod, piktogrammid jms leiad eID sümboolika lehelt RIA veebist.

 • Dokobiti arendajasõbralikud autentimise ja digiallkirjastamise lahendused

  Dokobit pakub äriettevõtetele ja avalikule sektorile pilvepõhiseid SaaS lahendusi kasutajate autentimiseks, digiallkirjastamiseks ja digiallkirjastatud dokumentide valideerimiseks.

 • eID Easy – lahendus eID arendajatele

  eID Easy on eID lahenduste kompetentsikeskus ja arendaja tööriist ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID ning muude sarnaste eID vahendite vallas nii Eestis kui ka muudes riikides.

 • ID-tarkvara versioonides toetatud kiibirakenduste põlvkonnad

  Aastate jooksul on muudetud nii ID-kaartide visuaalseid turvaelemente ja kujundust kui ka kaardil olevat kiibirakendust. Ainult kõige uuem ID-tarkvara toetab uuemaid ID-kaarte!