Turvalisus

 • ID-tarkvara andmekaitsetingimused

  Riigi Infosüsteemi Ameti andmekaitsetingimuste dokument selgitab, kuidas toimub ID-tarkvara (seal hulgas DigiDoc4 klient, RIA e-allkirja valideerimisteenus SiVa ning RIA DigiDoc mobiilirakendus) puhul isikuandmete kasutamine: milliseid andmeid, mis eesmärgil ja kellele edastatakse. Vanemad versioonid andmekaitsetingimustest:

 • Veebilehe id.ee privaatsustingimused

  Veebilehe id.ee külastamine Veebilehe külastamisel külastaja kohta kogutavad ja säilitatavad andmed: IP-aadresse ei seota isikut tuvastada võimaldava teabega. Andmeid kogume selle kohta, millist veebilehe osa külastatakse ja kui kaua seal viibitakse. Kogutud andmeid kasutame külastusstatistika…

 • MyID portaal

  Portaal MyID pakub teavet Mobiil-ID, ID-kaardi, Digi-ID ja Smart-ID kontode, sertifikaatide ning tehingute kohta, mis on väljastatud SK ID Solutions AS ehk SK poolt.

 • PIN- ja PUK-koodid: soovitused turvalisuse tagamiseks

  Koos digitaalse isikutunnistusega väljastati sulle ka koodiümbrik PIN- ja PUK-koodidega. Ilma nendeta ei saa ID-kaarti (ega muid digitaalseid isikutunnistusi) elektrooniliselt kasutada. Nii kaua, kuni sinu PIN- ja PUK-koodid ei satu koos kaardiga võõrastesse kätesse, on ka sinu…

 • Mida teha, kui ID-kaart või muu digitaalne dokument on kadunud või varastatud?

  ​ Kas avastasid, et sinu ID-kaart on kadunud või varastatud? Mõtle kõigepealt läbi – ehk oled seda äsja kasutanud ja tavapärasest veidi erinevasse kohta, näiteks kontorilauale jätnud?

  ​See, kuidas edasi tegutseda, sõltub juba sellest, kui kindel oled kaardi varguses.

 • Kuidas toimub ID-kaardi ja serveri vahelise turvalise ühenduse loomine?

  Kuidas käib ID-kaardi ja serveri vahelise turvalise ühenduse loomine ning heidame valgust sellele, millised on võimalused/võimatused man-in-the-middle rünnakuteks antud ühenduse loomisel.