Smart-ID

Smart-ID on mugav ja turvaline viis e-teenustesse sisenemiseks.

Smart-ID abil saad oma interneti- või mobiilipanka ja teistesse e-teenustesse siseneda turvaliselt ja mugavalt just selle nutiseadme abil, mida eelistad. Vaja on sul vaid internetiühendust, sest Smart-ID kasutamine ei ole seotud SIM-kaartide ega mobiilioperaatoriga.

E-teenustesse sisselogimiseks vajad PIN1 koodi; PIN2 abil saad allkirjastada oma tegevusi, näiteks pangaülekandeid.

Loe lähemalt, mida teha, kui soovid hakata Smart-ID kasutajaks.

 • Kellele Smart-ID mõeldud on?

  Vaata Peida

  Smart-ID on lihtne ja mugav nutilahendus, mis võimaldab sul e-teenustesse sisse logida, pangaülekandeid teha, tehinguid ja tegevusi allkirjastada jms.

  Suureks plussiks on Smart-ID kasutajamugavus ning võimalus endale konto ükskõik mitmesse nutiseadmesse luua: lahendus on SIM-kaardist sõltumatu.

  Smart-ID on ideaalne lahendus neile, kes:

  • soovivad ID-kaardi kõrvale veel üht mugavat võimalust elektrooniliseks isikutuvastuseks
  • pigem vajavad Smart-IDd e-teenuste kasutamiseks – internetipanka ja suurematesse e-teenindustesse sisenemiseks ja seal tehingute-tegevuste kinnitamiseks
  • ei vaja igapäevaselt dokumentide digiallkirjastamise ja/või krüpteerimise võimalusi
  • eelistavad kiired asjad pigem nutitelefonis korda ajada
  • soovivad seadmeülest kasutamist
  • reisivad sageli ega soovi või saa e-teenuste tarbimiseks alati ID-kaarti kasutada
  Peida
 • Smart-IDga liitumine on lihtne:

  Vaata Peida

  Smart-IDga liitumine on lihtne:

  Täpsemaid juhiseid uuri vajadusel Smart-ID veebilehelt.

  1. Laadi alla ja paigalda Smart-ID äpp

  Smart-ID rakenduse saad tasuta alla laadida AppStore ning GooglePlay kaudu. Paigalda see oma telefoni.

  2. Registreeri endale Smart-ID konto.

  Lihtsalt äpist ei piisa: Smart-ID kasutamiseks tuleb ka konto luua. Vajalikud juhised on ekraanil olemas, aga enne registreerimise alustamist pane valmis ID-kaart või mobiil-ID, neid läheb sul vaja!

  3. Autoriseeri oma konto

  Konto isikustamiseks on vaja kas ID-kaarti või mobiil-IDd ja konto saad sa isikustada just sellise seadme kaudu, mis sulle sobib. Näiteks võid oma nutitelefoni Smart-ID konto autoriseerida ka arvutis. Samm-sammult juhised on näha sinu telefoniekraanil.

  4. Oledki valmis!

  Pärast konto registreerimist saadki kohe Smart-IDd kasutama hakata! Smart-IDga saad sisse logida enamikesse suurematesse e-keskkondadesse (näiteks pangad, suuremad e-teenindused jms), kus on olemas ID-kaardi ja mobiil-ID tugi. Kahjuks ei ole Smart-ID täna veel Eestis sama levinud kui ID-kaart ja mobiil-ID.

  Täpsem nimekiri Smart-ID toega e-teenustest.

  Peida
 • Mobiil-ID ja Smart-ID: mis neid eristab?

  Vaata Peida
  Mis nende tehniline vahe on? Mobiil-ID on SIM-kaardi põhine ja töötab selles nutiseadmes, kus asub mID SIM-kaart: saad selle ühest nutiseadmest teise tõsta. Smart-ID on äpp ehk rakendus ja töötab selles nutiseadmes, kuhu see paigaldatud on, SIM-kaardist sõltumata.
  Kui laialdaselt on lahendus toetatud? Mobiil-ID tugi on olemas kõikidel riiklikel teenustel ning pea kõikidel erasektori e-teenustel, mida saad kasutada ID-kaardiga. Smart-IDd toetavad suuremad e-teenuse pakkujaid, ent arenguruumi selles osas veel jagub.
  Kes väljastab? Mobiil-ID SIM-kaarte väljastavad mobiilside operaatorid, sertifikaadid tuleb pärast mobiil-ID SIM-kaardi saamist taotleda PPA’st. Smart-ID rakenduse võib paigaldada igasse nutiseadmesse ise: konto tuleb isikustada kas mobiil-ID või ID-kaardi abil.
  Kui palju maksab? Mobiil-ID kasutamisega seotud riigilõivude ja teenustasude kohta uuri lähemalt oma mobiilsideoperaatorilt.  Enamasti on mobiil-ID igakuine kulu umbes 1 euro. Smart-ID alla laadimine ja kasutamine on tasuta.
  Kuidas liituda saab? Mobiil-IDga liitumiseks võta kaasa oma isikut tõendav dokument (ID-kaart või pass) ja külasta oma mobiiloperaatori esindust. Smart-IDga liitumiseks laadi alla rakendus ning loo endale Smart-ID konto: pead selle kas ID-kaardi või mobiil-ID abil isikustama.
  Millised on liitumisel piirangud? Mobiil-IDga saab liituda vähemalt 15-aastane, täpsemaid tingimusi uuri oma mobiilsideoperaatorilt. Smart-IDl puudub vanusepiirang, aga alla 18-aastase konto peab autoriseerima lapsevanem oma ID-kaardi või mobiil-ID abil.
  Kui kaua kehtib? Mobiil-ID sertifikaatide kehtivusaeg on 5 aastat. Smart-ID konto kehtivusaeg on 3 aastat.

  Teada tasub, et võid üheaegselt kasutada kõiki lahendusi: ID-kaart, digi-ID, mobiil-ID ja Smart-ID!

  Peida
 • Smart-ID klienditugi

  Vaata Peida

  Kõikide küsimuste ja probleemide tekkides leiad lahenduse Smart-ID kodulehelt www.smart-id.com

  Smart-ID 24/7 klienditugi:

  Smart-ID kuulub SK ID Solutions ASile.

  Peida