Digiallkirjastamine
Elektrooniline allkirjastamine võimaldab dokumendifaile paberivabalt allkirjastada. Kas teadsid aga, et kõik elektrooniliselt antud allkirjad ei ole digiallkirjad ega vasta oma juriidiliselt kehtivuselt omakäelisele allkirjale? Siit rubriigist leiad huvitavat infot Eestis kehtivate elektrooniliste allkirjade ja nende tasemete kohta.
-
BDOC failiformaat
BDOC failiformaadi vorming ja selle kasutamine.
-
DigiDoc4 test ID-kaardi, mobiil-ID ja Smart-IDga digiallkirjastamine ja allkirjade valideerimine
Testsertifikaatidega antud allkirjade kontrollimiseks DigiDoc4 kliendis on vajalik testsertifikaatide käsitsi seadistamine vastasel juhul kuvatakse allkirjade valideerimisel tulemuseks staatus “Teadmata”.
-
DigiDoc konteineri formaatide elutsükkel
Ülevaade ID-tarkvara erinevates versioonides ja komponentides toetatud DigiDoc konteineri formaatidest.
-
Elektroonilised allkirjad ja nende käsitlemine Euroopas
eIDAS (inglise keeles electronic IDentification, Authentication and trust Services) on Euroopa Liidus kehtiv e-identimise ja e-tehingute määrus, mille eesmärk on lihtsustada piiriülest elektrooniliste teenuste tarbimist läbi ühtsustatud standardite ning tegutsemispõhimõtete.
-
Digiallkirjastamine ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID ja e-Templiga
Selleks, et oleks lihtsam lisada veebirakendustesse allkirjastamise tuge, soovitame kasutada JavaScript teeki, mille API on ühtne ja mis võimaldab erinevaid pluginaid (operatsioonisüsteemist ja brauserist sõltumata) ühte moodi kasutada.
-
Soovitatavad andmefaili formaadid digiallkirjastamisel
Digiallkirjastamiseks sobivad tänapäeval pea kõik failiformaadid. Infosüsteemilt infosüsteemile mõeldud digiallkirjastatud dokumentidele piiranguid ei kehtigi, ent kui allkirjastatud dokumendi adressaadiks on lõppkasutaja, tuleks eelistada enamlevinud ja standardseid failiformaate.
-
Mis vahe on .bdoc ja .asice laiendiga digiallkirjastatud dokumentidel?
Eestis kasutatakse digitaalallkirjade puhul BDOC formaati ja selle kahte alamformaati, mille tunned ära faililaienditest .bdoc ja .asice.
-
Digitembeldamine
Digitembeldamise all mõeldakse digiallkirjastamist juriidilistele isikutele mõeldud e-Templi abil. Teenust pakub SK ID Solutions AS, digitembeldamiseks on kaks võimalust –individuaalsete dokumentide tembeldamine DigiDoc4 abil ja massallkirjastamine DigiDoc4j utiliidi abil
-
Digidoc failivormingud BDOC, CDOC, ASICE
Ülevaate ID-tarkvara erinevates versioonides ja komponentides toetatud DigiDoc konteineri formaatidest leiab DigiDoc konteineriformaatide elutsükli lehelt. Samuti on iga formaadi kohta olemas näidisfail.
-
BDOC2.1 – Eesti digitaalallkirja standardi uustöötlus
Eesti digitaalallkirja standardi uustöötluse EVS 821:2014 saab soetada Eesti Standardikeskusest. Uus standard on kehtiv alates 05.06.2014.