Mobiil-ID taotlemine ja aktiveerimine

Mobiil-ID käepärane viis elektrooniliseks isikutuvastuseks: mobiiltelefon on sinuga alati kaasas ja nii oled sõltumatu ID-kaardi lugejatest ja vajaliku tarkvaraga arvutitest.

Pealegi annab mobiil-ID sulle täiendava turvatunde:

  • Kui ID-kaardiga midagi juhtub või saa ei saa seda ajutiselt kasutada, on sul mobiil-ID abil ikkagi tagatud ligipääs kõikidele olulistele e-teenustele
  • Mobiil-ID on kasutatav seadmeüleselt: saad selle abil internetipanka sisse logida nii nutitelefonist, tahvelarvutist kui arvutist.
  • Mobiil-IDga e-teenuste kasutamiseks ei ole sul vaja ei kaardilugejat ega spetsiaalse tarkvaraga arvutit.
  • Mobiil-IDga allkirjastamiseks on sul mitu võimalust:
    • Mobiiltelefonis on sul abiks RIA DigiDoc rakendus
    • Arvutis kasutamiseks vajad DigiDoc4 klienti

Mobiil-ID: mID taotlemine

Mobiil-ID SIM-kaarte väljastavad mobiilsideoperaatorid: TeliaElisa ja Tele2 oma esindustes. Igal operaatoril on mobiil-ID väljastamiseks oma reeglid, näiteks vanusepiirangute, teenusetasude, kasutustingimuste jms osas.

Küll aga kehtivad kõikidele mobiilioperaatoritele samasugused riiklikud nõuded ja nii on mobiil-ID sinu jaoks ühtviisi turvaline ning sama moodi toimiv lahendus sõltumata sellest, millise operaatori klient oled.

Teenust pakuvad hetkel ainult Eesti mobiilsideoperaatorid. Mobiil-ID töötab kõikjal üle maailma, kus on internetiühendus ja kohalik operaator pakub SMS-ide saatmise ja vastuvõtmise võimalust.

Täpsema info saamiseks ning mobiil-ID lepingu sõlmimiseks võta ühendust oma mobiilsideoperaatoriga.

Mobiil-ID kasutamiseks väljastatakse sulle pärast lepingu sõlmimist spetsiaalne mobiil-ID toega SIM-kaart. Uue SIM-kaardi aktiveerimisel lakkab vana kaart toimimast – kindlasti soovitame enne SIM-kaardi vahetust andmed vanalt SIM-kaardilt telefoni salvestada või paluda mobiilioperaatori esinduses vana SIM-kaardi pealt andmed uuele SIM-kaardile kopeerida.

Teada tasub, et:

Mobiil-IDga liitumine ei tähenda, et peaksid oma mobiilinumbri välja vahetama: uus SIM-kaart toimib sinu senise telefoninumbriga edasi.

Mobiil-IDga liitumine ei muuda kehtetuks teisi sinu poolt tellitud mobiilsideteenuseid: vajadusel räägi teenuste muutmise soovist oma mobiilsideoperaatoriga.

NB! Juhul, kui sinu mobiilinumber vahetab omanikku – näiteks vormistad selle ühe pereliikme nimelt teise lepingu alla, või soovid eraisiku lepingu asemel numbri ettevõtte nimel oleva paketiga liita – kaotab mobiil-ID kehtivuse!

Mobiil-ID teenust toetavad pea kõik seadmed (kaasa arvatud vanemad telefonid), kuid on erisusi. Täpsemat infot telefoni mudeli ja Mobiil-ID toimimise kohta saab operaatoritelt (Telia, Elisa, Tele2).

Mobiil-ID: kuidas mID aktiveerida?

Mobiil-ID aktiveerimine toimub operaatorite iseteeninduses (TeliaElisaTele2).