RIA vahetab praeguse ID-kaardi brauseriplugina töökindlama lahenduse vastu

14.04.2021

RIA asendab senise ID-kaardi veebis autentimise ja allkirjastamise lahenduse Web eID lahendusega, mis tagab suurema töökindluse ID-kaardiga e-teenustesse sisenemisel ja allkirjastamisel ning muudab kasutamise mugavamaks.

Web eID lahendus võimaldab Eesti digitaalseid dokumente (ID-kaart, digi-ID, e-residendi digi-ID, elamisloakaart jms) kasutada veebis turvaliseks autentimiseks ja allkirjastamiseks. Lisaks on Web eID-s toetatud Läti, Leedu ja Soome ID-kaart. Samuti loodi tehniline võimekus, et võtta veebis kiiresti kasutusele levinumate Euroopa eID kiipkaardid.

Web eID lahendus koosneb JavaScript teegist, veebilehitseja laiendusest ja rakendusest, mis koos koordineerivad veebilehitseja, veebilehe ja kiipkaardi vahelist suhtlust krüptograafiliste toimingute tegemiseks.

Web eID kasutusele võtmiseks tuleb ka e-teenustes teha täiendavaid muudatusi. Praegu on saadaval e-teenustele valmisteek ja näidised Java platvormile. Teiste platvormide tugi on planeerimisel. E-teenustes Web eID-le üleminek eeldab, et kasutajatel on paigaldatud Web eID laiendus ja rakendus. Web eID komponendid kavatseme lisada 2021 suvel avalikustatavasse ID-tarkvara paigalduspaketti. Uued komponendid jõuavad kasutajateni läbi ID-tarkvara uuenduse või eraldiseisvalt id.ee lehelt alla laadides.

Täpsemalt:

Ootame teid uut lahendust testima. Oma tagasiside saatke help@ria.ee.

Rohkem informatsiooni Web eID lahenduse kohta leiab siit.