SK ID Solutions AS teatab: lõppeb “EE Certification Centre Root CA” levitamine

07.11.2023

Lõpetame SK tipmise sertifikaadi “EE Certification Centre Root CA” levitamise Mozilla ja Microsofti root programmide raames. Selle põhjus on SK ID Solutionsi poolt välja antud viimaste TLS sertifikaatide aegumine käesoleva aasta septembris. See on omakorda tingitud SK strateegiast lõpetada veebiserveri sertifikaatide väljastamine, et keskenduda teistele ärisuundadele nagu elektrooniline identiteet ja ajatempliteenus.

Üldjuhul ei mõjuta see muudatus e-teenuseid, kui sertifikaadid on korrektselt seadistatud. Üksikutel juhtudel võib siiski tekkida takistusi eelmise põlvkonna ID-kaardiga autentimisel. Vältimaks võimalikke probleeme, soovitame kõikidel e-teenustel oma veebiserveris usaldatud sertifikaatide konfiguratsiooni kontrollida vastavalt sellele juhendile.

Kuna uue ID-kaardi sertifitseerimisahela tipmist sertifikaati ei ole kunagi Mozilla ja Microsoft Trusted Root Program osana levitatud, siis praegune muudatus uue ID-kaardiga autentimist ei mõjuta.

Antud muudatus ei mõjuta ka digiallkirjastamist ega digitaalallkirjade kehtivuse kontrolli.

Mozillat puudutav muudatus jõustub juba 2020. aasta oktoobri lõpus välja antava uuendusega. Microsofti osas toimub muudatus 2021. a veebruari lõpus.

Kui soovite lisainfot või kui teil tekkis küsimusi, siis palun võtke meiega ühendust aadressil support[A]skidsolutions.eu

Allikas: SK ID Solutions AS