ID.ee veebist uus versioon

28.03.2007

Nagu ehk isegi tähele paned, oleme üllitanud uue versiooni ID-kaardi veebileheküljest.Lillede ja pasunakooriga me seda välja kuulutanud veel ei ole, sest tööd on veebiga veel küll ja küll.

Kuid sel nädalal otsustasime, et uus versioon on piisavalt küps, et sellele üle kolida. Suures osas sisaldub veebis mõistagi sama materjal, mis ka eelmises versioonis. Küll oleme tekste jõudumööda lühemaks ja konkreetsemaks muutnud – loodetavasti ka sellevõrra selgemaks.

Täiesti uudse lahendusena tutvustame ID-kaardi Abikeskust. Abikeskus on veebipõhine eneseabi süsteem, kus ID-kaardi kasutaja saab vastused oma küsimustele ja lahendused oma probleemidele. Kui aga automaatsed abimehed ei aita, on sealsamas võimalik ühendust võtta ka meie lihas-ja-veres-klienditeenindusega  Abikeskusest saad lugeda lähemalt, kui klikid allpool “Loe edasi”.

Uus asi on ka ID-blogi. Siin tahame lugejat kursis hoida kõige uue ja huvitavaga, mis toimub ID-kaardinduse, e-identiteedi, e-riiginduse ja üldse infoühiskonna valdkonnas.

Abikeskuse peamised osad on Probleemilahendaja ja Teadmistebaas. Probleemilahendaja (ekraanilask kõrval) proovib kasutaja probleemist lisaküsimuste abil aru saada ning sobivaid lahendusi pakkuda. Teadmistebaas on mõistagi kogum asjakohaseid näpunäiteid ja artikleid. Aga nagu öeldud – kui ei aita ei ussirohi ega püssirohi (ehk siis ei Probleemilahendaja ega Teadmistebaas), tuleb küsida abi meie meeskonnalt. Spetsiaalse vormi abil seda tehes jõuab meieni sinu probleemi süsteemsem kirjeldus ning oskame paremini vastata.

Kogu Abikeskus vajab veel muidugi tublisti arendust. Plaanis on alustada triviaalsematele probleemidele lahenduste pakkumisest ning liikuda lähinädalail edasi aina spetsiifilisematele juhtumitele.

Ehk tuleb sulle meie Abikeskus tuttav ette? Pole ka ime, sest sama tarkvaralahendust, mil nimeks Kayako SupportSuite, kasutavad paljud-paljud peamiselt tehnoloogiaettevõtted oma klientide abistamiseks. Meiegi idee just Kayakot kasutada põhineb Skype’i eeskujul – Skype ei pakugi oma klientidele traditsioonilist telefoni-kõnekeskusel põhinevat abiteenust vaid klient peab kogu oma abi ja nõuanded veebipõhisest süsteemist saama. Ja vähemalt meie oleme vastused sealt süsteemist ka kenasti kätte saanud.