ID-kaardi uue versiooniga kaasnevad muudatused arendajate jaoks

Alates 1. augustist 2021 hakkab Politsei- ja Piirivalveamet väljastama ID-kaarte, millele on lisatud biomeetrilised isikuandmed vastavalt spetsifikatsioonile ICAO Doc 9303-1 (https://www.icao.int/publications/Documents/9303_p1_cons_en.pdf). Lisaks on ID-kaardi uues versioonis mõned muudatused, mis võivad nõuda arendajatelt oma süsteemide täiendamist.

Mis täpsemalt muutub?

Vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EL) 2019/1157 (https://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/PDF/?uri=CELEX:32019R1157&from=EN) on alates 1. augustist 2021 väljastatavate ID-kaartide kiipidele lisatud ka sõrmejäljed. Kui seni tuli ID-kaardilt inimese pildi välja lugemiseks teha eraldi internetipäring, siis nüüd asub pilt kaardi kiibil.

Peamised muudatused, mis võivad arendajatele olulised olla:

  • Kaardile on lisatud eraldi haru, millelt on võimalik lugeda biomeetrilisi andmeid.
  • Kaardi platvormi versioon uuendatakse Cosmo versiooni 8.2 peale (eelnevalt Cosmo v8.1).
  • Muutub isikuandmete faili väli PD9. Kui varem oli välja sisu kuupäev ja väljastamise koht (date and place of Issuance), siis nüüd on seal väljastamise kuupäev ja väljastaja (issuance date and authority).

Uuendatud on ka arendajatele mõeldud tehnilist kirjeldust. Dokumendi eelmisele versioonile on lisatud uues kaardis tehtud muudatused ja vastavad näited.