ID-tarkvara töötab taas ka Firefoxi brauseris

08.06.2020

Firefoxi uus versioon (77.0) toetab taas ID-tarkvara Windowsi operatsioonisüsteemi. Lisaks avalikustab Riigi Infosüsteemi Amet lähiajal ID-tarkvara, mis toetab Edge Chromium brauserit ja Ubuntu 20.04 LTS-i.

Pärast läbirääkimisi Firefoxi arendajaga võimaldab brauseri kõige värskem versioon (vers. 77.0) Windowsi kasutajatel end taas ID-kaardiga autentida. Lähiajal avalikustab RIA ID-tarkvara uue versiooni, millega saab ID-kaarti kasutada Edge Chromium brauseris ja Ubuntu 20.04 LTS-is.

Uue ID-tarkvara versiooniga lõpeb tugi Windows 7 ja macOS 10.11 operatsioonisüsteemidele. See tähendab, et RIA ei testi, kas ID-tarkvara töötab Windows 7 ja macOS 10.11 operatsioonisüsteemis tõrgeteta, ega arenda nendele süsteemidele uusi versioone. Soovitame neid operatsioonisüsteeme kasutavatel inimestel uuendada oma seadmeid, sest nende turvaauke ja puudusi enam ei parandata ning probleemide korral ei saa kasutajatugi aidata.

Windows 7 väljavahetamisest saab täpsemalt lugeda https://www.ria.ee/et/uudised/windows-7-kasutajad-peavad-uue-aasta-alguses-operatsioonisusteemi-uuendama.html

ID-tarkvara värske versioon Windowsile tuleb välja sellel nädalal ning macOS-i ja Ubuntu kasutajatele ülejärgmisel nädalal.

ID-tarkvara (versioon 2020.05) peamised uuendused ja muudatused:

  • loodud ID-kaardi tugi Edge Chromium brauserile
  • loodud ID-kaardi tugi Ubuntu 20.04 LTS versioonile
  • lõppes macOS 10.11 ja Windows 7 ID-tarkvara toetamine
  • Firefox 76 parandus
  • muud veaparandused

ID-tarkvara muudatuste kohta saab täpsemalt lugeda siit. Uusima versiooni saab alla laadida siit.