RIA lõpetab enda arendatavas tarkvaras BDOC-TM digiallkirja vormingu loomise toetamise

09.05.2023

BDOC-TM vormingus digiallkirjade loomise toetamine lõpetatakse teekides libdigidocpp ja DigiDoc4j tänavu juunis avalikustatavates uutes versioonides.

Muudatus puudutab teenusepakkujad, kes kasutavad oma teenustes libdigidocpp või digidoc4j teeki ning loovad endiselt digiallkirju BDOC-TM vormingus.

Riigi Infosüsteemi Amet soovitab nimetatud tarkvara teeke uuendada ning neil, kes seda veel teinud pole, minna üle AdES LT digiallkirja vormingu kasutamisele. RIA lõppkasutajatele suunatud rakendus DigiDoc4 Klient võimaldab allkirjastamisel juba alates 2018. aastast AdES LT allkirjavormingut, mis on turvaline, dokumentide pikaajalist säilitamist toetav, rahvusvaheliselt tunnustatud ning maailmas hästi ühilduv digiallkirjalahendus.

BDOC-TM vormingus digiallkirjade loomise tugi lõpetatakse, sest see on Eesti-spetsiifiline digiallkirja vorming, mille kasutamine ei ole enam soovitatav. Alates 1. novembrist 2023 ei toeta ka SK ID Solutions AS-i osutatav tasuline kehtivuskinnitusteenus (OCSP teenus) BDOC-TM vormingus digiallkirja loomist. Täpsem info OCSP teenuse muutumise kohta on leitav siit.

Muudatusele eelnevalt loodud BDOC-TM vormingus digiallkirju valideerida saab endiselt, nii libdigidocpp ja digidoc4j teekides kui DigiDoc4 Kliendis.