Soovin Smart-ID kasutajaks hakata

Smart-ID tasuta nutirakendusega saad e-teenustesse sisse logida, tehinguid ja pangaülekandeid kinnitada ning dokumente allkirjastada: võimalused on peaaegu sama avarad kui ID-kaardi, digi-ID või mobiil-ID puhul.

 • Kellele Smart-ID mõeldud on?

  Vaata Peida

  Smart-ID on lihtne ja mugav nutilahendus, mis võimaldab sul e-teenustesse sisse logida, pangaülekandeid teha, tehinguid ja tegevusi allkirjastada jms.

  Suureks plussiks on Smart-ID kasutajamugavus ning võimalus endale konto ükskõik mitmesse nutiseadmesse luua: lahendus on SIM-kaardist sõltumatu.

  Smart-ID on ideaalne lahendus neile, kes:

  • soovivad ID-kaardi kõrvale veel üht mugavat võimalust elektrooniliseks isikutuvastuseks
  • pigem vajavad Smart-IDd e-teenuste kasutamiseks – internetipanka ja suurematesse e-teenindustesse sisenemiseks ja seal tehingute-tegevuste kinnitamiseks
  • ei vaja igapäevaselt dokumentide digiallkirjastamise ja/või krüpteerimise võimalusi
  • eelistavad kiired asjad pigem nutitelefonis korda ajada
  • soovivad seadmeülest kasutamist
  • reisivad sageli ega soovi või saa e-teenuste tarbimiseks alati ID-kaarti kasutada
  Peida

Smart-IDga liitumine on lihtne:

Täpsemaid juhiseid uuri vajadusel Smart-ID veebilehelt.

1. Laadi alla ja paigalda Smart-ID äpp

Smart-ID rakenduse saad tasuta alla laadida AppStore ning GooglePlay kaudu. Paigalda see oma telefoni.

2. Registreeri endale Smart-ID konto.

Lihtsalt äpist ei piisa: Smart-ID kasutamiseks tuleb ka konto luua. Vajalikud juhised on ekraanil olemas, aga enne registreerimise alustamist pane valmis ID-kaart või mobiil-ID, neid läheb sul vaja!

3. Autoriseeri oma konto

Konto isikustamiseks on vaja kas ID-kaarti või mobiil-IDd ja konto saad sa isikustada just sellise seadme kaudu, mis sulle sobib. Näiteks võid oma nutitelefoni Smart-ID konto autoriseerida ka arvutis. Samm-sammult juhised on näha sinu telefoniekraanil.

4. Oledki valmis!

Pärast konto registreerimist saadki kohe Smart-IDd kasutama hakata! Smart-IDga saad sisse logida enamikesse suurematesse e-keskkondadesse (näiteks pangad, suuremad e-teenindused jms), kus on olemas ID-kaardi ja mobiil-ID tugi. Kahjuks ei ole Smart-ID täna veel Eestis sama levinud kui ID-kaart ja mobiil-ID.

Täpsem nimekiri Smart-ID toega e-teenustest.