Web eID arendusversiooni (1.0.0-RC2)

Anname teada, et avalikustasime uue Web eID arendusversiooni (1.0.0-RC2) ning ootame selle piloteerijaid. Lisaks muutsime ka Web eID avalikustamise ajakava.

Web eID komponendid on planeeritud lisada 2021 sügisel avalikustatavasse ID-tarkvara paigalduspaketti. Täpsema informatsiooni uuendatud ajakava kohta leiab siit (https://www.id.ee/artikkel/web-eid/#ajakava).

Mis on Web eID?

RIA asendab järk-järgult senise ID-kaardi veebis autentimise ja allkirjastamise lahenduse uue Web eID lahendusega. Web eID lahendus võimaldab Eesti digitaalseid dokumente (ID-kaart, digi-ID, e-residendi digi-ID, elamisloakaart jms) kasutada veebis turvaliseks autentimiseks ja allkirjastamiseks.

Web eID kasutusele võtmiseks tuleb ka e-teenustes teha täiendavaid muudatusi. Praegu on saadaval e-teenustele valmisteek ja näidised Java platvormile. Arendused .NET platvormile on töös. Teiste platvormide tugi on planeerimisel.

Web eID-le üleminek e-teenustes eeldab, et kasutajatel on paigaldatud Web eID laiendus ja rakendus. Web eID komponendid kavatseme lisada sel sügisel avalikustatavasse ID-tarkvara paigalduspaketti.

Web eID versioon 1.0.0-RC2 avalikustati 11.06.2021 ning selle leiab koos infomaterjalidega lehelt: https://www.id.ee/artikkel/web-eid/

Web eID versioon 1.0.0-RC2 peamised muudatused:

  • Kaardi vahetamisel info muutmine
  • PinPad lugejate täiendused
  • Uue disaini II etapp
  • Täiendavad parandused/parendused

Lisainfot Web eID kohta leiab nendelt linkidelt

Miks ja mis muudatused toimuvad: https://www.id.ee/artikkel/web-eid/#miks-ja-mis

Mida peab e-teenuse pakkuja tegema, et Web eID saaks kasutada: https://www.id.ee/artikkel/web-eid/#mida-pean-tegema

Ajakava: https://www.id.ee/artikkel/web-eid/#ajakava

Testimise juhend: https://www.id.ee/artikkel/web-eid/#testimine

Ootame kõiki partnereid uut lahendust testima! Tagasiside ja küsimuste korral võtke meiega ühendust e-posti aadressil [email protected].

Rohkem informatsiooni Web eID lahenduse kohta leiab siit (https://www.id.ee/artikkel/web-eid/)