Web eID versioon (1.0.0)

04.08.2021

Anname teada, et avalikustasime uue Web eID versiooni (1.0.0), millele ootame jätkuvalt piloteerijaid.

Plaanime lisada Web eID komponendid sel sügisel avalikustatavasse ID-tarkvara paigalduspaketti. Täpsem ajakava: https://www.id.ee/artikkel/web-eid/#ajakava

Mis on Web eID?

RIA asendab järk-järgult ID-kaardiga veebis autentimise ja allkirjastamise senise lahenduse uue Web eID lahendusega. Web eID võimaldab kasutada veebis Eesti digitaalseid dokumente (ID-kaart, digi-ID, e-residendi digi-ID, elamisloakaart jms) turvaliseks autentimiseks ja allkirjastamiseks. Web eID eesmärk on muuta ID-kaardi kasutamine veebilehitsejas töökindlamaks ja kasutajasõbralikumaks ning lahendada mitmeid senise lahendusega esinevaid probleeme.

Web eID kasutusele võtmiseks tuleb ka e-teenustes teha täiendavaid muudatusi. Praegu on e-teenustele saadaval valmisteek ja näidised Java platvormile. Arendused .NET platvormile on töös. Teiste platvormide tugi on planeerimisel.

Web eID-le üleminek e-teenustes eeldab, et kasutajad on paigaldanud Web eID laienduse ja rakenduse, mille nad saavad koos ID-tarkvaraga. Web eID komponendid on plaanis lisada sel sügisel avalikustatavasse ID-tarkvara paigalduspaketti.

Web eID versioon 1.0.0 avalikustati 27.07.2021 ning selle leiab koos infomaterjalidega lehelt: https://www.id.ee/artikkel/web-eid/

Web eID versioon 1.0.0 peamised muudatused:

  • Uue disaini III etapp
  • Tõlked
  • Ekraanilugejate parandused
  • Dokumentatsiooni täiendamine

Web eID versioon (1.0.0) on mõeldud ainult Web eID lahenduse testimiseks ning ei ole mõeldud igapäevaste toimingute tegemiseks.

Täpsemalt:

Rohkem informatsiooni Web eID lahenduse kohta: https://www.id.ee/artikkel/web-eid/.

Ootame kõiki partnereid uut lahendust testima! Tagasiside ja küsimuste korral võtke meiega ühendust e-posti aadressil [email protected].