Mida tähendab veateade „Sinu IP-aadressi tasuta allkirjade kuulimiit on ületatud“?

Kõigile ID-kaardi, Digi-ID või/ja Mobiil-ID omanikele on ettenähtud isiklikuks tarbeks teatud hulk tasuta allkirju kuus. See on kooskõlas reaalse kasutusega ning piiri ületajaid ei tohiks nn tavakasutajate seas olla. Piirangu alla lähevad vaid DigiDoc4 kliendi abil antavad digiallkirjad ehk siis dokumentidele antud allkirjad. E-teenustes (internetipangad, eesti.ee jms) antavad allkirjad piirangu alla ei lähe.

Igale IP-aadressile on ettenähtud teatud hulk digiallkirju kuus. Kui see piir on ületatud, tuleb oodata järgmise kuuni, mil allkirjade hulk taas nullitakse, või sõlmida digiallkirjade loomiseks kasutatava ajatempliteenuse leping teenusepakkujaga. Üheks teenusepakkujaks on näiteks SK ID Solutions AS. Võib kasutada ka teisi eIDAS nõuetele vastavaid ajatempliteenuse osutajaid. RIA vahendab avaliku ülesande täitjatele ajatempliteenust, mille kasutamiseks tuleb sõlmida RIAga koostöölepe.

Tasuta on ainult isiklikuks tarbeks antavad allkirjad. Kui DigiDoc4 tarkvara kasutatakse ärilistel eesmärkidel, siis tuleks sõlmida leping ajatempliteenuse osutajaga.

Mida teha, et saada edasi allkirjastada?

Iga kuu esimesel päeval nullib süsteem loenduri ning uuel kuu saab uuesti allkirjastada. Kui soovite digiallkirjastada dokumente suuremas koguses , siis tuleb tellida ajatempleid vastavalt teenusepakkujalt. Näiteks SK ajatempliteenust saate tellida siit:  https://www.sk.ee/teenused/ajatempliteenus

RIA vahendab avaliku ülesande täitjatele ajatempliteenust, mille kasutamiseks tuleb sõlmida RIAga koostöölepe.

Keskmiselt allkirjastab nn tavainimene isiklikul otstarbel alla 10 dokumenti kuus. Seega suuremat osa inimestest etteantud piirangud kuidagi ei mõjuta.  Kui olete aga näiteks väikeettevõtja või kasutate digiallkirjastamise teenust igapäevaselt ning soovite kasutada digiallkirjastamist piiranguteta ning tasuta, soovitame kasutada riigiportaalis www.eesti.ee asuvat allkirjastamise veebiteenust.

Juhend Digidoc3 ja Digidoc4 kliendis seadistamiseks on leitav siit: LINK

Mis on ajatempel?

  • Ajatempleid kasutatakse mitmes valdkonnas, sh digiallkirjades, et tõendada dokumendi ning allkirja olemasolu antud ajahetkel.
  • Ajatempel on kui ümbrik, mille sees on andmed ja mille peal on "pitseeritud" aeg, millal need andmed sinna pandi. Andmete muutmiseks tuleb lõhkuda pitser, ehk selle järgi on võimalik aru saada, kas andmeid on muudetud. Samal viisil kasutatakse ka ajatemplit digiallkirjades

 


KÜSI ABI

Kui sa ei leidnud oma küsimusele vastust, kirjuta meie meeskonnale.  • Vaata juhendit
  • Hinda oma arvutikasutusoskust, et saaksime anda paremaid juhiseid

         

  • Kontroll ebaõnnestus

Kuidas saame artiklit parandada, et sellest rohkem abi oleks?
Saada Sulge