DigiDoc4 kasutamine

DigiDoc4 klient on see osa ID-tarkvarast, millega puutud tavakasutajana kõige rohkem kokku. DigiDoc4 on sinu põhiline ID-kaardiga seotud tegevuste töövahend: selle abil loeb arvuti ID-kaardi andmeid, saad anda ja kontrollida digiallkirju, krüpteerida ja dekrüpteerida dokumente, muuta oma ID-kaardi PIN- ja PUK-koode jpm. Kas sa teadsid aga, et DigiDoc4 klienti saad kasutada ka mobiil-ID ja Smart-ID’ga?

 • Soovid ID-tarkvara DigiDoc4 oma arvutis üles leida?

  Kas oled oma arvutisse ID-tarkvara paigaldanud ega suuda nüüd ID-kaardi kasutamiseks DigiDoc4 programmi leida? Juhised Windows, macOS ja Linux operatsioonisüsteemis DigiDoc4 käivitamiseks.

 • ID-kaardi pildi allalaadimine ja salvestamine

  DigiDoc4 kliendis kuvatav pilt on pärit PPA (Politsei- ja Piirivalveameti) andmekogust. DigiDoc4 kliendi abil on sul võimalik enda pilti vaadata ning alla laadida. 1. Sisesta ID kaart. 2. Käivita DigiDoc4 klient. 3. Vali vaskult menüü “Minu eID“ 4.…

 • Soovid arvutis digiallkirja anda

  Digiallkirja andmine on imelihtne!
  ​Kõigepealt on sul vaja teada, millise vahendiga sa allkirja anda soovid: kas ID-kaardi või mobiil-IDga. Seejärel ava DigiDoc4.

 • Soovid alustada ID-kaardi elektroonilist kasutamist

  Siit lehelt leiad samm-sammult juhised ID-tarkvara (sh DigiDoc4 klient) ning veebilehitseja tarkvara alla laadimiseks ning seadistamiseks, samuti hulgaliselt muid abistavaid näpunäiteid.

 • @eesti.ee e-posti suunamine ja suunamiste vaatamine DigiDoc4 kliendiga

  DigiDoc4 kliendiga saad seadistada oma @eesti.ee e-posti aadressi suunamist ainult siis, kui sul pole kehtivat @eesti.ee e-posti suunamist seadistatud. Kui sul on @eesti.ee suunamine seadistatud ja kehtiv, saad DigiDoc4 kliendiga vaadata, millistele aadressidele sinu e-post…