PIN- ja PUK-koodidega koodiümbrik

Koos digitaalse isikut tõendava dokumendiga (näiteks ID-kaart) väljastatakse sulle ka kinnine koodiümbrik PIN- ja PUK-koodidega, mida vajad kaardi elektrooniliseks kasutamiseks.

Uue dokumendi (ID-kaart, Digi-ID, elamisloakaart) ja selle koodide saamisel, toimib see dokument koheselt, seda ei pea kuskil eraldi aktiveerima. Selle elektrooniliseks kasutamiseks kasutage seda juhendit.

Vajadusel – näiteks oled oma PIN- ja PUK-koodid püsivalt ära unustanud – saad endale Politsei- ja Piirivalve teenindusest või Eesti Vabariigi välisesindusest uue koodiümbriku taotleda. Koodiümbriku riigilõivu määrad on leitavad Politsei- ja Piirivalveameti kodulehelt.

Kindlasti vaheta PIN- ja PUK-koodid esimesel võimalusel! Vali uued koodid sellised, et need püsiksid sul meeles ka ilma üles kirjutamata, ent oleksid teiste jaoks keerulised ära arvata.

 • PIN- ja PUK-koodid: koodiümbrik PIN- ja PUK-koodidega

  Vaata Peida

  Koos ID-kaardiga (ja digi-ID, elamisloakaardi, e-residendi kaardi ja muu digitaalse isikutuvastusvahendiga) väljastab Politsei- ja Piirivalveamet sulle kinnise koodiümbriku. Koodiümbriku seest leiad kolm koodi: PIN1, PIN2 ja PUK.

  ​Kuna PIN- ja PUK-koodid tuleb hoida teiste eest saladuses, tasub need esimesel võimalusel ära vahetada. Loe lähemalt, kui lihtne on ID-kaardi PIN- ja PUK-koodide muutmine.

  Uue ID-kaardi või muu digitaalse isikutunnistuse (näiteks digi-ID, elamisloakaardi, e-residendi kaardi) taotlemisel väljastatakse sulle koos uue kaardiga ka uus koodiümbrik. Ära unusta, et PIN- ja PUK-koodid on seotud konkreetse kaardi, mitte sinu endaga, ja uue kaardiga vanasid koode kasutada ei saa!

  Kui oled oma PIN-koodid ära unustanud või kaotanud, on sul kaks võimalust:

  Peida