Soovid digi-ID kaarti

Digitaalne isikutunnistus ehk digi-ID on digitaalne dokument, millega saab elektroonilises keskkonnas oma isikut tuvastada ja anda digitaalset allkirja täpselt nagu ID-kaardiga.

Kindlasti soovitame ID-kaardi igapäevastel kasutajatel endale taotleda ka digi-ID! Nii saab ID-kaardi turvalisse kohta ära panna ning mitte riskida, et pideva kasutamise ja kaasas kandmisega saab kahjustada kaart või selle kiip.

Digi-ID kaardi saab endale taotleda iga Eesti kodanik või välismaalane, kellel on kehtiv elamisloakaart või ID-kaart (või kes on elamisluba taotlemas ja soovib koos sellega kohe ka digi-ID saada).

NB! Digi-ID kaart toimib ID-kaardi asendajana ainult elektroonilises keskkonnas ega sobi reisidokumendiks või füüsiliseks isikut tõendavaks dokumendiks!

 • Taotlemine: ​ID-kaardi ja muude digitaalsete dokumentide taotlemine​

  Vaata Peida

  ​Digitaalseid dokumente (sh. ID-kaarte, digi-IDd, elamisloakaarte ning e-residentide digi-IDsid) väljastab Politsei- ja Piirivalveamet. Taotluse saab esitada nii teenindustes kui iseteeninduses.

  Alates jaanuarist 2023a. on võimalik uusi ID-kaarte kätte saada lisaks Politsei- ja Piirivalveametile ka kauplustest. Täpsem info Politsei- ja Piirivalveameti kodulehel.

  E-residendi digi-ID kaarti saab lisaks PPAle taotleda mugavalt ka läbi e-residendi veebilehe.

  Kõikidele digitaalsetele isikutunnistustele kehtivad riigilõivud ehk väljastustasud.

  Välismaal viibides saad dokumente taotleda ning kätte saada ka Eesti Vabariigi välisesindustest. Kindlasti tuleks meeles pidada, et dokumentide taotluseid võtavad vastu ainult Eesti saatkonnad, tellitud dokumentide kättesaamiseks võib aga kasutada ka Eesti aukonsulaate.

  Peida
 • ID-kaart: millal mu uus ID-kaart valmis on?

  Vaata Peida

  Oma Eesti passi ja ID-kaardi taotluse staatust saab vaadata Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) dokumendi taotlemise staatuse veebilehelt: täida vorm (eesnimi, perekonnanimi ja isikukood) ja vajuta „esita päring“ nupule.

  Peida