Üle aasta uuendamata ID-tarkvaraga ei saa 13. juunist enam riigi e-teenustesse sisse logida

08.06.2023

ID-kaardi kasutajad, kes ei ole üle aasta ID-tarkvara uuendanud, peaksid seda tegema enne 13. juunit, mil Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) läheb riigi autentimisteenuses täielikult üle uuele ID-kaardiga veebis autentimise ja allkirjastamise lahendusele Web eID.

RIA avalikustas uuendusliku Web eID lahenduse 2022. aasta märtsi tarkvarauuendusega ja sellest ajast alates on oma ID-tarkvara uuendanud ja seeläbi Web eID kasutusele võtnud 75% ID-tarkvara kasutajatest. Alates 13. juunist läheb uuele autentimise ja allkirjastamise lahendusele üle ka riigi autentimisteenus, mis tähendab, et ID-kaardi kasutajad, kes viimati uuendasid enda ID-tarkvara enne möödunud aasta märtsi, ei saa enam ID-kaardiga riigi autentimisteenusesse sisse logida ja avaliku sektori e-teenustele ligi.

Neile kasutajatele, kes ei ole veel vajalikku tarkvarauuendust teinud, on kuvatud riigi autentimisteenuse kaudu sisse logimisel vastavat hoiatust. Alates 13. juunist on neile ID-tarkvara uuendamine vältimatu, sest vastasel juhul ID-kaardiga riigi autentimisteenuse kaudu avalikesse e-teenustesse sisse logida enam ei saa.

Uusima ID-tarkvara saab alla laadida siit: https://www.id.ee/artikkel/paigalda-id-tarkvara/

NB! Juhul kui pärast uuendust esineb ID-kaardiga veebis autentimisel või allkirjastamisel tõrkeid, siis veendu, et oled oma veebilehitsejas (Firefox, Chrome, Edge, Safari) Web eID laienduse aktiveerinud. Juhendi Web eID laienduse aktiveerimiseks leiab siit https://www.id.ee/artikkel/veebibrauserite-seadistamine-id-kaardi-kasutamiseks/

Probleemide ja küsimuste korral leiad vastused id.ee veebist. Juhul kui mure jääb lahendamata, siis võta ühendust ID kasutajatoega id.ee lehel asuva vormi kaudu või helista (+372) 666 8888 (tööpäeviti 8.30 – 17.00).