Veebilehitseja teade „Haldab teie organisatsioon“

ID-tarkvara paigaldamisel lisatakse Google Chrome ja Microsoft Edge veebilehitsejasse isikutuvastamise ja allkirjastamise moodul (Web eID), mis automaatselt aktiveeritakse. Sellega seoses kuvab Google Chrome ja Microsoft Edge veebilehitseja seadete all teavitust „Haldab teie organisatsioon" (Managed by your organisation).

Teade tuleneb sellest, et isikutuvastamise ja allkirjastamise moodul aktiveeritakse eraldi reeglitega automaatselt ja kasutaja ei pea moodulit pärast iga uuendust uuesti käsitsi lubama hakkama.

 • Windows – veebilehitseja teate „Haldab teie organisatsioon“ eemaldamine

  Vaata Peida

  Samm 1: Eemalda ID-tarkvara

  Esmalt tuleb ID-tarkvara eemaldada. Selleks mine Juhtpaneel → Programmid ja funktsioonid → eID software → Muuda → Eemalda kõik

  Samm 2: Käivita ja sulge Google Chrome / Microsoft Edge veebilehitseja

  Käivita Chrome / Edge ning sulge see taas: selle näiliselt „tühja“ liigutusega eemaldab Chrome / Edge antud laienduse oma seadistustest. Kui Chrome / Edge pärast ID-tarkvara eemaldamist jätta avamata ja taas sulgemata, jääb laiendus ikkagi endiselt aktiveerituks.

  Samm 3: Paigalda uuesti ID-tarkvara.

  Laadi alla ja paigalda arvutisse uuesti kõige värskem versioon ID-tarkvarast. Installeerimisel ava kohe esimese „Tere tulemast!“ sammu juures „Valikud“.

  Samm 4: Eemalda isikutuvastamise ja allkirjastamise toe automaatne aktiveerimine

  • Google Chrome kasutajad - Valikute alt eemalda linnuke „Chrome laiendus aktiveeritakse automaatselt“ eest, salvesta eelistus esmalt nupul „OK“ klõpsates ja siis jätka installeerimist „Edasi“ nupul klikates.
  • Microsoft Edge kasutajad - Valikute alt eemalda linnuke „Edge laiendus aktiveeritakse automaatselt“ eest, salvesta eelistus esmalt nupul „OK“ klõpsates ja siis jätka installeerimist „Edasi“ nupul klikates.

  Samm 5: Kustuta Windowsi registrist järgmised võtmed

  Sisesta tegumiriba otsinguväljale käsuviip (cmd) ja paremklõpsa või vajuta pikalt tulemite loendist valikut Käsuviip või cmd (töölauarakendus). Vali Käivita administraatorina (Run as administrator) ja seejärel vali Jah.

  Sisesta või kleebi kõik need vajalikud käsud ükshaaval Terminali ja vajuta sisestusklahvi Enter, oota, kuni iga käsk on lõpule viidud, enne järgmise käsu käivitamist. Kui saad mõne käsu kohta veateate, ignoreeri seda ja jätka järgmise käsuga.

  • Google Chrome kasutajad:
   • Windows 10 (64-bit) ja Windows 11:
  reg delete "HKLM\Software\Policies\Google\Chrome\ExstensionInstallBlocklist" /v 56791
  reg delete "HKLM\Software\Policies\Google\Chrome" /f
  • Microsoft Edge kasutajad:
   • Windows 11:
  reg delete "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies" /f
  reg delete "HKLM\Software\Policies" /f
  • Microsoft Edge kasutajad:
   • Windows 10 (64-bit):
  reg delete "HKLM\Software\Microsoft\WindowsSelfHost" /f
  reg delete "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies" /f
  reg delete "HKLM\Software\Policies" /f
  reg delete "HKLM\Software\WOW6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies" /f

  Samm 6: Veebilehitseja seadistamine pärast ID-tarkvara paigaldamis

  Taaskäivita brauser, sulgedes ja uuesti avades. Seejärel taaskäivita arvuti.

  Kui ID-tarkvara on edukalt paigaldatud ja kõik toimingud on lõpule viidud, seadista Google Chrome ID-kaardi kasutamiseks / Microsoft Edge ID-kaardi kasutamiseks.

  Peida