Erinevate operatsioonisüsteemidega arvutites võivad kiipkaardid natuke erinevalt reageerida. Siin lehel olemegi ära toonud operatsioonisüsteemide ehk opsüsteemide baasvajadused ning nimekirja testitud kaardilugejatest. Teiste kaardilugejate töötamine ei ole testitud ja nende töökindlus DigiDoc4 klient- ning RIA DigiDoc rakendustes ei ole meile teada. Juhul kui kasutusel on USB adapter (USB HUB/-jagaja, OTG, vms), siis tuleb veenduda, et tegemist on andmeedastuseks mõeldud seadmega.
Toetatud operatsioonisüsteemide infot leiad aga siit.
-
Vaata Peida Windows, macOS ning Ubuntu
- ACR39U-UF (Type-C kaabliga)
- ACS ACR 38 (USB)
- Alcor Micro AU9540 (USB)
- Axagon CRE-SM4 (USB)
- Dell Broadcom sisemine kaardilugeja (WUDF draiveriga)
- Gemalto CT30 (USB)
- Gemalto Ezio CT710 (PinPad sõrmistikuga, USB, tootjadraiveriga)
- Lenovo sisemine kaardilugeja Alcor Micro (tootjadraiveriga)
- Omnikey Cardman 1021 (USB)
- Omnikey CardMan 3021 (USB)
- Omnikey CardMan 3121 (USB)
- Omnikey Cardman 3821 (PinPad sõrmistikuga, USB, tootjadraiveriga)
- Pluss ID v3 (USB)
- SCM SCR 3310 (USB)
- Lindy 42764 (USB, type C)
-
Vaata Peida Android OS:
- ACR38U PocketMate Smart Card Reader
- ACR39U PocketMate II Smart Card Reader
- SCR3500 B Smart Card Reader
- SCR3500 C Smart Card Reader
Apple iOS:
- FEITIAN iR301U
Kaardilugejate kohta tasub teada, et...
Kaardilugeja nimetus ja mudel on enamasti kirjas lugeja peal oleval infosildil (enamasti tagaküljel). Toote ID on leitav DigiDoc4 kliendi diagnostikas.
- Windowsi puhul töötab lugeja üldjuhul kõikide draiveritega (tootja, Microsofti universaalsed draiverid). Kaardilugeja tootjapoolsete draiverite vahetamine Windows’i op. süsteemi standardsete draiverite vastu juhised leiate siit.
- Linuxi ja macOS puhul on testitud vaikimisi paigaldatav draiver (USB CCID).
- Peale standby ja hibernate funktsioonide kasutamist, kui sel ajal oli ID-kaart lugejas ning mõni ID-tarkvara komponent avatud, võib esineda probleeme kaardilt andmete väljalugemisega.
Enamasti aitab kaardi lugejast eemaldamine ja uuesti sisestamine. Mõningal juhul on vaja ka ID-tarkvara komponendi (näiteks DigiDoc4 klient) uuesti käivitamist või ka arvuti taaskäivitamist. - PinPad (sõrmistikuga) lugejate puhul võib esineda tõrkeid Windows terminal lahendustes. Terminalsüsteemid ei ole ID-tarkvara poolt ametlikult toetatud keskkond.
- Lisaks võib olla vajadus piirata PinPad režiim (HP ja Dell klaviatuur-kaardilugejatel). Selleks tuleb lisada Windows registrisse võti, mille väärtused leiab GitHub'i veebilehelt.
- Hoiatame, et teatud kaardilugejate puhul võib ID-kaart ka lukustuda. Kiibi eripärast tingituna tajub kaart vananenud tarkvara ja spetsiifiliste lugejate kooskasutamist kui rünnakut ning lukustab end enesekaitseks.
NB! Kui sinu teadmised on erinevad artiklis kajastatud kiipkaardi lugejate kohta, siis ole hea ja jaga neid meiega.