Digiallkirjastamine RIA DigiDoc mobiilirakenduses

Dokumentide digiallkirjastamine RIA DigiDoc mobiilirakendusega on väga lihtne. Allkirjastamise protsess toimib ühte moodi nii mobiil-ID kui ID-kaardi kasutajate jaoks – järgi ekraanil olevaid juhiseid ja kõik sujub!

Samm 1: Ava äpp 

Ava oma nutiseadmes RIA DigiDoc rakendus ja sealt ekraani alumises servas asuvast menüüst „Allkiri“.

NB! ID-kaardi kasutajana kontrolli, et su ID-kaart oleks kaardilugejas ning kaardilugeja nutiseadmega ühendatud ja sinu andmeid oleksid ekraanil näha. 

Selleks, et saaksid RIA DigiDoc rakenduses ID-kaarti kasutada, on sul vaja nutiseadmega ühilduvat kaardilugejat.

Samm 2: Vali allkirjastatavad failid

Sulle avatakse allkirjastamise vaade, kus saad valida, milliseid dokumente allkirjastama hakkad. Failide lisamiseks klõpsa „VALI FAIL“ nupul.

Vajadusel saad „+ LISA VEEL FAILE“ nupul klõpsates neid ümbrikusse juurde panna. Kõik lisatud failid allkirjastatakse korraga ja sa saad need hiljem teistele edasi saata ühtse allkirjastatud ümbrikuna. Lisa täpselt nii palju faile, kui soovid allkirjastada.

Seejärel suunatakse sind RIA DigiDoc põhivaatesse „Ümbriku valideerimine“ valiku juurde, kui soovid dokumenti uuesti allkirjastada, avada olemasoleva konteineri või kui mõni muu isik soovib antud olemasoleva allkirja või allkirjadega konteinerisse oma allkirja lisada. Vastasel juhul suunatakse sind kohe allkirjastama.

Samm 3: Allkirjasta

Kui sind suunatakse RIA DigiDoc põhivaatesse „Ümbriku valideerimine“ valiku juurde, siis „Ümbriku sisu“ all näed kõiki neid dokumente, mis sellesse allkirjaümbrikuga allkirjastamisele kuuluvad.

„Ümbriku allkirjad“ all näed kõikide allkirjastajate nimesid – kui sina algatad allkirjastamist, on seal vaid sinu nimi. Kui soovisid oma allkirja anda juba teiste poolt digiallkirjastatud dokumendiümbrikule, näed siin ka teiste allkirja andjate infot.

Veendu, et kõik oleks õige, ja klõpsa siis „ALLKIRJASTA“ nupul.

Ekraanile ilmub väike aken, kus sa saad valida, millise vahendiga digiallkirju anda soovid: mobiil-ID, Smart-ID või ID-kaardiga.

Mobiil-IDga allkirjastamisel:

Mobiil-IDga RIA DigiDoc äpis allkirjastamisel küsitakse sinu käest telefoninumbrit ja isikukoodi.

Smart-IDga allkirjastamisel:

Smart-IDga RIA DigiDoc äpis allkirjastamisel veendu, et oled valinud õige riigi ning sisesta oma isikukood. Järgnevalt vajuta  „ALLKIRJASTA“ nupul. Mobiilirakendusse ilmub seejärel kontrollkood. Järgnevalt tuleb sul Smart-ID rakenduses valida õige kontrollkood ning sisestada Smart-ID PIN2-kood.

ID-kaardiga allkirjastamisel:

ID-kaardiga RIA DigiDoc äpis allkirjastamisel näidatakse sulle ekraanil sinu andmeid ja palutakse sisestada ID-kaardi PIN2-kood.

Juhul, kui sinu ID-kaart ei ole korrektselt ühendatud või rakendus ei suuda sinu kaardi andmeid korrektselt sisse lugeda, näed ekraanil sellekohast veateadet. Proovi ID-kaart uuesti lugejasse sisestada ning lugeja oma nutiseadmega ühendada.

Samm 4: Salvesta allkirjastatud dokumendiümbrik

NB! Selleks, et allkirjastatud dokumendiümbrik salvestada, tuleb see jagada!

Klõpsa „JAGA“ nupul ning vali, kuhu soovid vastloodud digiallkirjadega ümbriku edastada.

Samm 5: Valmis!

Nii lihtne see oligi! Pärast seda, kui oled dokumendiümbriku allkirjastanud ja seejärel jaganud, ongi kõik korras.

RIA DigiDoc rakenduse abil saad sa digiallkirjastatud dokumente ka avada või näiteks turvaliseks edasi saatmiseks krüpteerida.