ID-kaart

Viimati värskendatud artiklid

Sertifikaadid

ID-kaardi, digi-ID, elamisloakaardi ja diplomaadikaardi sertifitseerimispoliitika

Siit leiad ID-kaardi sertifitseerimispoliitika.

ID-kaardi sertifikaatide peatamine

Kohe, kui märkad, et sinu ID-kaart on kadunud või varastatud, tuleks peatada sellega seotud sertifikaadid: nii on sinu elektrooniline identiteet kaitstud! Kui oled kindel, et ID-kaart on tõepoolest varastatud ja välja ei tule, tuleks kaart tühistada.

Kogu info sertifikaatide kasutustingimuste kohta

Sertifikaatide kasutustingimused kirjeldavad peamisi põhimõtteid, mida järgitakse ID-kaardi, elamisloakaardi, digi-ID ja diplomaatilise isikutunnistuse sertifikaatide väljaandmisel ja kasutamisel.

Sertifikaadid ja nende turvalisus

Elektroonilises maailmas esindavad sind digitaalse isikutuvastusvahendiga (näiteks ID-kaart, digi-ID, mobiil-ID, Smart-ID) seotud sertifikaadid. Seetõttu on tähtis, et su sertifikaadid oleksid alati kaitstud.

Üleliigsetest sertifikaatidest vabanemine

Mitme kasutajaga arvutis võib sinu veebibrauser tahta, et ID-kaardiga e-teenustesse sisenemisel valiksid käsitsi õige sertifikaadi. Juhised, kuidas sellest vabaneda ning eemaldada aegunud/üleliigsed sertifikaadid.

ID-kaardi sertifikaatide kehtivus

Oma ID-kaardi sertifikaatide kehtivust näete DigiDoc4 avamisel. Ilma kehtivate sertifikaatideta ei saa ID-kaarti elektrooniliste toimingute tegemiseks kasutada, näiteks ei saa sa sisse logida panka ega digiallkirjastada dokumente!

ID-kaardi sertifikaatide vaatamine ja salvestamine

Juhised, kuidas vaadata ja salvestada oma ID-kaardi sertifikaate.

Sertifikaadid: mis need on ja miks neid vaja on?

Sertifikaat tähendab elektroonilist tõendit, mis seob inimese (näiteks tema ID-kaardi abil) õigusega teostada juriidiliselt kehtivaid toiminguid (näiteks pangaülekanne, lepingu allkirjastamine vms).

Turvalisus

PIN- ja PUK-koodid: soovitused turvalisuse tagamiseks

Koos digitaalse isikutunnistusega väljastati sulle ka koodiümbrik PIN- ja PUK-koodidega. Ilma nendeta ei saa ID-kaarti (ega muid digitaalseid isikutunnistusi) elektrooniliselt kasutada. Nii kaua, kuni sinu PIN- ja PUK-koodid ei satu koos kaardiga võõrastesse kätesse, on ka sinu…

PIN-koodide turvalisest kasutamisest

2020. aastal kutsuvad Riigi Infosüsteemi Amet ja Politsei- ja Piirivalveamet üheskoos kõiki inimesi üles oma ID-kaardi ja teiste eID vahendite PIN-koodidega turvaliselt ümber käima. Siit leiad juhtnöörid, kampaaniavideod ning mõned õpetlikud lood elust enesest.

Kuidas tagada ID-kaardi ja muude digitaalsete dokumentide töökindlus?

Kõik asjad kuluvad ja väsivad pideval kasutamisel. Selleks, et sinu ID-kaart või muu digitaalne dokument, näiteks digi-ID, kestaks võimalikult kaua, hoia oma kaart turvaliselt rahakoti dokumendivahes.

Millised on ohud ID-kaardi vargusel?

​ID-kaardi ja muu digitaalse dokumendi vargus tähendab, et kaardi omanikul on oht langeda identiteedivarguse ohvriks: tema dokumendi abil võib tehinguid teha, lepinguid sõlmida vms keegi teine. ​

Tutvustus

MyID portaal

Portaal MyID pakub teavet Mobiil-ID, ID-kaardi, Digi-ID ja Smart-ID kontode, sertifikaatide ning tehingute kohta, mis on väljastatud SK ID Solutions AS ehk SK poolt.

Kuidas kontrollida ID-kaardi ja lugeja töökorras olekut?

ID-kaardi lugeja töökorras oleku kontrollimiseks sisesta oma ID-kaart kaardilugejasse, ühenda see arvutiga ning ava DigiDoc4 klient.

ID-kaart kui isikut tõendav dokument

Eesti kodaniku ja Eestis püsivalt elava Euroopa Liidu kodaniku jaoks on ID-kaart kohustuslik isikut tõendav dokument.

ID-kaart ja selle kasutusvõimalused

ID-kaart on Eesti kodaniku ja Eestis püsivalt elava Euroopa Liidu kodaniku jaoks kohustuslik isikut tõendav dokument.

Kuhu saab ID-kaardiga reisida?

Eesti kodanikud võivad ID-kaardi alusel ja ilma passita siseneda teistesse Euroopa Liidu (EL) ja Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) liikmesriikidesse.

ID-kaart kui kliendikaart

Tänases maailmas kipub erinevaid kliendikaarte ja lojaalsusprogramme nii palju olema, et vahel tekib lausa raskuseid kõigi mahutamisega rahakotti. ID-kaardi kasutamine kliendikaardina on sellele mugav alternatiiv. Kliendile üks kaart mitme plastkaardi asemele Enamikel inimestel on ID-kaart…

Uuendamine

Soovid uut ID-kaarti
Soovid uut ID-kaarti

ID-kaart on kõikidele Eesti kodanikele kohustuslik isikut tõendav dokument. Saad seda taotleda Politsei- ja Piirivalveametist. ​Juhul, kui oled kaotanud ära oma PIN- ja PUK-koodid, saad taotleda ainult uue koodiümbriku, ilma ID-kaarti vahetamata.

PIN-koodid: uue koodiümbriku taotlemine
PIN-koodid: uue koodiümbriku taotlemine

Juhul, kui oled oma ID-kaardi, digi-ID või muu digitaalse dokumendi PIN- ja PUK-koodid ära unustanud, saad Politsei- ja Piirivalveametist uue koodiümbriku taotleda.

Kolmeaastase kehtivusajaga digi-ID kaugteel pikendamise teenus lõppes

Kolmeaastase kehtivusajaga digi-ID (sh e-residendi digi-ID) kaugteel pikendamise teenus lõppes 30.04.2019 seoses Eestis varasemalt dokumente tootnud ettevõtte tegevuse lõpetamisega. Dokumendid, mida ei pikendatud, kehtivad kaardil märgitud kehtivusaja lõpuni.

PIN-koodid

PIN- ja PUK-koodid: soovitused turvalisuse tagamiseks

Koos digitaalse isikutunnistusega väljastati sulle ka koodiümbrik PIN- ja PUK-koodidega. Ilma nendeta ei saa ID-kaarti (ega muid digitaalseid isikutunnistusi) elektrooniliselt kasutada. Nii kaua, kuni sinu PIN- ja PUK-koodid ei satu koos kaardiga võõrastesse kätesse, on ka sinu…

PIN- ja PUK-koodidega koodiümbrik

Koos digitaalse isikut tõendava dokumendiga (näiteks ID-kaart) väljastatakse sulle ka kinnine koodiümbrik PIN- ja PUK-koodidega, mille abil saad kaarti elektrooniliselt kasutada.

PIN-koodide ja PUK-koodi muutmine

DigiDoc4 kaudu on väga lihtne oma ID-kaardi PIN- ja PUK-koode vahetada: vali endale sellised koodid, mida sul on lihtne meeles pidada, teistel aga keeruline ära arvata!