ID-abi

Viimati värskendatud artiklid

  • Paigalda ID-tarkvara

    ID-tarkvara paigaldamine ja uuendamine on väga lihtne! Meie veebileht pakub automaatselt sinu arvuti operatsioonisüsteemiga sobiva kõige värskema tarkvara. Klõpsa lihtsalt allpool olevatel Laadi alla nuppudele ja järgi ekraanil olevaid juhiseid. Juhul kui jääd ID-tarkvara uuendamise…

  • ID-kaart ja kaardilugeja: kuidas kontrollida ID-kaardi lugeja töökorras olekut

    ID-kaardi lugeja töökorras oleku kontrollimiseks sisesta oma ID-kaart kaardilugejasse, ühenda see arvutiga ning ava DigiDoc4 Klient.

  • PinPad kaardilugeja draiverite kasutamine

    ID-kaardi elektrooniline kasutamine ei pruugi alati õnnestuda, kui kasutad üht nimetatud PinPad (sõrmistikuga) kaardilugejatest: Selleks, et Windows operatsioonisüsteemis saaks PinPad kaardilugejat kasutada, peab olema paigaldatud vastava kaardilugeja draiver. Vaikimisi paigaldab Windows universaalse (WUDF) draiveri, küll…

Tarkvara ja paigaldamine

Failide krüpteerimine ja dekrüpteerimine DigiDoc4 kliendiga
Failide krüpteerimine ja dekrüpteerimine DigiDoc4 kliendiga

Dokumentide krüpteerimine aitab kaitsta failide sisu võõraste pilkude eest. Tegemist on ajutise lahendusega, mis on mõeldud failide turvaliseks edastamiseks, mitte aga pikaaegseks säilitamiseks.

Ubuntu: ID-tarkvara paigaldamine, uuendamine ja eemaldamine

Ubuntu/Linux juhised ID-tarkvara paigaldamiseks, uuendamiseks ja eemaldamiseks automaatskripti abil.

ID-tarkvara paigaldamine ChromeOS operatsioonisüsteemiga seadmetele

ChromeOS on Google poolt loodud operatsioonisüsteem, mida kasutatakse Chromebooki arvutitel. Chromebook arvuti on veebikeskne sülearvuti, mis erineb tavapärasest Windows või macOS sülearvutist, kuna sellesse ei paigaldata traditsiooniliselt sülearvutites kasutatavat tarkvara. Chromebook arvutile on tarkvara võimalik…

Windows: ID-tarkvara paigaldus lõppes tõrkega

Juhised olukorraks, kui Windows arvutisse ID-tarkvara paigaldamisel ilmus „Unspecified error“ või „Fatal error“.

ID-tarkvara kõige uuema versiooni info

Kõige värskeima ID-tarkvara versiooni komponentide versiooniinfo: Windows, macOS ja Linux operatsioonisüsteemide jaoks.

ID-tarkvara versioonide info (release notes)

​ Kogu info ID-tarkvara viimaste versioonide, nendega seotud muudatuste, toetatud operatsioonisüsteemide ja võimalike puuduste kohta (ehk release notes).

Smart-ID ja mobiil-ID teenuse RPUUID tunnuse määramine DigiDoc4 kliendis

Juhised mobiil-ID ja Smart-ID teenuse ligipääsu muutmiseks DigiDoc4 kliendis.

ID-tarkvara versioonide toeperioodi pikkus ehk elutsükkel

ID-tarkvara on turvatarkvara ja seepärast on väga oluline kasutada alati ainult kõige uuemat tarkvaraversiooni. ID-tarkvaral on olemas automaatse uuendamise süsteem – kindlasti tuleks esimesel võimalusel paigaldada kõik uuendused või parendused, millest ID- tarkvara sulle teada annab!

ID-tarkvara teadaolevad puudused

Iga uue ID-tarkvara versiooniga püütakse lahendada võimalikult palju teadaolevaid puuduseid, ent esikohal on alati kasutaja ning tema andmete turvalisuse tagamine ning tarkvara töökindlus.

DigiDoc4 kliendis valideerimisteenuse SiVa seadistamine

DigiDoc4 kliendis allkirjastatud PDF ja DDOC ning CAdES allkirja sisaldavate dokumentide valideerimisel edastatakse allkirjastatud dokumendid valideerimisteenusele SiVa. Valideerimisteenus SiVa on avatud lähtekoodiga ning seda on võimalik alla laadida ja enda serverisse ülesse seadistada. DigiDoc4 kliendi…

RIA DigiDoc rakenduse versioonide info (release notes)

Kõige värskem versioon RIA DigiDoc mobiilirakendusest on alati kättesaadav AppStore ning Google Play kaudu.

DigiDoc4 kliendi teade: sertifikaatide usaldusnimekirja uuendamine ebaõnnestus

Mida teha, kui DigiDoc4 kliendi veateade ütleb, et sertifikaatide usaldusnimekirja uuendamine ebaõnnestus. 

DigiDoc4 kliendi veateade: ID-kaardi kasutamiseks vajalik PCSC teenus ei tööta

Juhul, kui DigiDoc4 klient annab veateate „SmartCard/PCSC teenus ei tööta“, tuleb sul teenus käsitsi käivitada. Juhised sõltuvad sinu poolt kasutatavast operatsioonisüsteemist.

Probleemid ID-kaardi lugejaga

Mida teha, kui sul tekkis ID-kaardi kasutamisel probleeme ID-kaardi lugejaga?

ID-tarkvara: diagnostika failide ning logifailide genereerimine

ID kasutajatugi aitab sul lahendada ID-kaardi või mobiil-ID kasutamisel tekkinud probleeme. Kõige lihtsam on meiega ühendust võtta läbi id.ee veebis asuva „Kirjuta ID-abile“ – siis saad oma küsimustele vastused kirjalike juhistena. Mida täpsem info on…

Miks on vaja uuendada ID-tarkvara?

Iga tarkvara vajab vahel uuendamist: põhjuseks tarkvara turvalisuse tagamine ning parem kasutusmugavus. Võta ID-tarkvara uuendamist alati tõsiselt!

Kuidas määrata TSA URL’i RIA DigiDoc mobiilirakenduses?

Juhised, kuidas määrata TSA URL’i RIA DigiDoc mobiilirakenduses.

ID-tarkvara toetatud operatsioonisüsteemid

ID-kaardi tarkvara töötab Windowsi, macOS ja Linuxi keskkonnas. Igas ID-tarkvara versioonis on toetatud alati kindlad operatsioonisüsteemide versioonid.

ID-tarkvara: diagnostikafaili salvestamine

Automaatse diagnostikafaili salvestamine DigiDoc4 abil on väga lihtne ja kiire! See on abiks juhul, kui soovid tõrgete korral ID kasutajatoega ühendust võtta.

macOS: ID-tarkvara paigaldamise ja eemaldamise juhised

ID-tarkvara paigaldamine macOS arvutisse: tarkvara allalaadimise lingid DigiDoc4 ja veebikomponentide jaoks.

ID-tarkvara minidraiver Windows Update`s

Operatsioonisüsteemide Windows 10 ja Windows 11 puhul paigaldatakse ID-tarkvara osaks olev minidraiveri komponent arvutisse automaatselt, ID-kaardi ja kaardilugeja esmakordsel ühendamisel arvutiga

Autentimisel või allkirjastamisel vead „Insert Smart Card“ ja „No Certificates Available“ ning DigiDoc4 klient ütleb „Ei leitud ühtegi ID-kaarti“

Juhul, kui sa näed autentimisel või allkirjastamisel vigu „Insert Smart Card“, „No Certificates Available“ või DigiDoc4 annab veateadet „Ei leitud ühtegi kaarti“, saad olukorra lahendada siinse juhise abil.

Kuidas luua ilma maksevahendit sidumata konto App Store-sse, DigiDoc4 kliendi paigaldamiseks

Apple konto on vajalik erinevate tasuta ja tasuliste rakenduste allalaadimiseks Apple seadmete kasutajatele. Alates 3.8 versioonist asub ID-kaardi rakendus DigiDoc klient App Store’s. NB! Selleks, et saaks luua Apple kontot ilma maksevahendit sidumata, tuleb seda teha…

Arvuti seaded lubavad Store’st installida ainult kinnitatud rakendusi

Arvuti seadete muutmine veateate „Teie arvuti sätted lubavad Store’st installida ainult kinnitatud rakendusi“ lahendamiseks.

MacOS arvutites tuleb ID-kaardi kasutamiseks paigaldada ka eraldi veebikomponendid

Mida teha, kui DigiDoc4 ütleb macOS arvutites, et e-teenustesse autentimiseks ja dokumentide allkirjastamiseks peaksid paigaldama ka veebilehitseja komponentide paki.

Smart-ID ja mobiil-ID teenuse RPUUID tunnuse määramine RIA DigiDoc mobiilirakenduses

Juhised, kuidas määrata Smart-ID ja mobiil-ID teenuse RPUUID tunnust RIA DigiDoc mobiilirakenduses.

Mida teha, kui...

Failide krüpteerimine ja dekrüpteerimine DigiDoc4 kliendiga
Failide krüpteerimine ja dekrüpteerimine DigiDoc4 kliendiga

Dokumentide krüpteerimine aitab kaitsta failide sisu võõraste pilkude eest. Tegemist on ajutise lahendusega, mis on mõeldud failide turvaliseks edastamiseks, mitte aga pikaaegseks säilitamiseks.

Mobiil-ID kasutamisel tekkis tõrkeid
Mobiil-ID kasutamisel tekkis tõrkeid

Mobiil-ID kasutamine on lihtne ja mugav – järgi ekraanil olevaid juhiseid ja kõik sujub. Kui sul aga tekkis mobiil-ID kasutamisel tõrkeid, võid abi leida siinsetest juhistest. Levinumad veateated:  Juhised mobiil-ID kasutamiseks:  DigiDoc4 kliendis ja RIA DigiDoc mobiilirakenduses…

Soovid alustada ID-kaardi elektroonilist kasutamist
Soovid alustada ID-kaardi elektroonilist kasutamist

Siit lehelt leiad samm-sammult juhised ID-tarkvara (sh DigiDoc4 klient) ning veebilehitseja tarkvara alla laadimiseks ning seadistamiseks, samuti hulgaliselt muid abistavaid näpunäiteid.

Krüpteeritud dokumentide lahtikrüpteerimine RIA DigiDoc äpiga
Krüpteeritud dokumentide lahtikrüpteerimine RIA DigiDoc äpiga

RIA DigiDoc abil dokumentide dekrüpteerimiseks on vaja krüpteeritud failid esmalt salvestada ja seejärel veenduda, et ID-kaart on nutiseadmega ühendatud. Samm-sammult juhis dekrüpteerimiseks!

RIA DigiDoc mobiilirakendus
RIA DigiDoc mobiilirakendus

RIA DigiDoc on tasuta mobiilirakendus, mis võimaldab ID-kaardi, Smart-ID ja mobiil-ID abil dokumente digitaalselt allkirjastada, digiallkirjade kehtivust kontrollida ning faile mobiilselt avada, salvestada ja jagada.

Mobiil-ID PIN-koodid
Mobiil-ID PIN-koodid

Mobiil-ID PIN-koodid väljastatakse sulle koos mobiil-ID SIM-kaardiga. Leiad need SIM-kaardi ümbriselt kraabitava pinna alt. Koos mobiil-ID toega SIM-kaardiga saad kaasa kolm koodi.

DigiDoc4 klient kuvab eelnevalt kaardilugejas olnud ID-kaardi andmeid
DigiDoc4 klient kuvab eelnevalt kaardilugejas olnud ID-kaardi andmeid

DigiDoc4 kliendis võib esineda olukord, kus DigiDoc4 kliendi päises kuvatakse eelnevalt kaardilugejas olnud ID-kaardi andmeid.

RIA DigiDoc viga: palun kontrollige oma nutiseadme kellaaega
RIA DigiDoc viga: palun kontrollige oma nutiseadme kellaaega

Ekraanipildilt nähtavat viga võib kohata RIA DigiDoc mobiilirakendusega allkirjastamisel. Viga esineb RIA DigiDoc-is siis, kui allkirjastamiseks kasutatava nutiseadme kellaaeg erineb kehtivuskinnituse ajast. Android iOS Vea parandamiseks palun kontrollige, et teie nutiseadme süsteemikell on seadistatud õigele…

Soovid uut ID-kaarti
Soovid uut ID-kaarti

ID-kaart on kõikidele Eesti kodanikele kohustuslik isikut tõendav dokument. Saad seda taotleda Politsei- ja Piirivalveametist. ​Juhul, kui oled kaotanud ära oma PIN- ja PUK-koodid, saad taotleda ainult uue koodiümbriku, ilma ID-kaarti vahetamata.

PIN-kood on blokeeritud ehk lukku läinud
PIN-kood on blokeeritud ehk lukku läinud

Juhul, kui sinu PIN-kood on blokeeritud, saad selle DigiDoc4 kliendi abil taas mugavalt lahti teha. Selleks vajad oma PUK-koodi.

Soovid DigiDoc4 kliendis digiallkirja anda
Soovid DigiDoc4 kliendis digiallkirja anda

Digiallkirja andmine on imelihtne! ​Kõigepealt on sul vaja teada, millise vahendiga sa allkirja anda soovid: kas ID-kaardi või mobiil-IDga. Seejärel ava DigiDoc4 klient.

Soovid ID-tarkvara DigiDoc4 klient oma arvutis üles leida?
Soovid ID-tarkvara DigiDoc4 klient oma arvutis üles leida?

Kas oled oma arvutisse ID-tarkvara paigaldanud ega suuda nüüd ID-kaardi kasutamiseks DigiDoc4 programmi leida? Juhised Windows, macOS ja Linux operatsioonisüsteemis DigiDoc4 käivitamiseks.

Mida teha, kui ID-kaart või muu digitaalne dokument on kadunud või varastatud?
Mida teha, kui ID-kaart või muu digitaalne dokument on kadunud või varastatud?

​ Kas avastasid, et sinu ID-kaart on kadunud või varastatud? Mõtle kõigepealt läbi – ehk oled seda äsja kasutanud ja tavapärasest veidi erinevasse kohta, näiteks kontorilauale jätnud? ​See, kuidas edasi tegutseda, sõltub juba sellest, kui kindel oled kaardi varguses.

ID-kaardiga sisenemine või allkirjastamine e-teenustes ebaõnnestub
ID-kaardiga sisenemine või allkirjastamine e-teenustes ebaõnnestub

Kas sul tekkis probleeme e-teenustesse, näiteks internetipanka või mõnele veebilehele sisse logimisega?

PIN-koodid: uue koodiümbriku taotlemine
PIN-koodid: uue koodiümbriku taotlemine

Juhul, kui oled oma ID-kaardi, digi-ID või muu digitaalse dokumendi PIN- ja PUK-koodid ära unustanud, saad Politsei- ja Piirivalveametist uue koodiümbriku taotleda.

Soovid alustada mobiil-ID kasutamist
Soovid alustada mobiil-ID kasutamist

Mobiil-ID on elektroonilistes kanalites kasutamiseks mõeldud digitaalne isikutunnistus. Saad sellega siseneda e-teenustesse, kasutada internetipanka, anda digiallkirju, kinnitada ja teostada tehinguid jne.

RIA DigiDoc äpis ID-kaardi PIN-koodide muutmine
RIA DigiDoc äpis ID-kaardi PIN-koodide muutmine

Kas sa oled oma PIN-koodid unustanud või kogemata ära blokeerinud? RIA DigiDoc rakendus ehk mobiiliäpp võimaldab sul oma ID-kaardi PIN-koode muuta – selleks tuleb sul ID-kaart mobiiltelefoniga ühendada. Samm 1: Ava oma telefonis RIA DigiDoc rakendus ehk…

Digiallkirjastamine RIA DigiDoc mobiilirakenduses
Digiallkirjastamine RIA DigiDoc mobiilirakenduses

Dokumentide digiallkirjastamine RIA DigiDoc mobiilirakendusega on väga lihtne nii mobiil-ID kui ka ID-kaardi kasutajate jaoks. Samm-sammult juhis!

Dokumentide krüpteerimine RIA DigiDoc äpiga
Dokumentide krüpteerimine RIA DigiDoc äpiga

Dokumentide krüpteerimine RIA DigiDoc äpiga on lihtne: sa ei vaja ID-kaarti ega mobiil-IDd. Teada tuleb vaid nende inimeste isikukoode (või ettevõtete registrinumbreid), kellele soovid anda luba krüpteeritud failide avamiseks.

Dokumentide krüpteerimine RIA DigiDoc äpiga
Dokumentide krüpteerimine RIA DigiDoc äpiga

Dokumentide krüpteerimine RIA DigiDoc äpiga on lihtne: sa ei vaja ID-kaarti ega mobiil-IDd. Teada tuleb vaid nende inimeste isikukoode (või ettevõtete registrinumbreid), kellele soovid anda luba krüpteeritud failide avamiseks.

Mobiil-IDga digiallkirjastamine ebaõnnestub
Mobiil-IDga digiallkirjastamine ebaõnnestub

Juhul, kui mobiil-IDga allkirjastamisel tekkis tõrkeid, loe läbi veateade: enamasti saad sealt vajaliku info olukorra lahendamiseks.

Soovin Smart-ID kasutajaks hakata
Soovin Smart-ID kasutajaks hakata

Smart-ID tasuta nutirakendusega saad e-teenustesse sisse logida, tehinguid ja pangaülekandeid kinnitada ning dokumente allkirjastada: võimalused on peaaegu sama avarad kui ID-kaardi, digi-ID või mobiil-ID puhul.

Soovid digi-ID kaarti
Soovid digi-ID kaarti

Digitaalne isikutunnistus ehk digi-ID on digitaalne dokument, millega saab elektroonilises keskkonnas oma isikut tuvastada ja anda digitaalset allkirja täpselt nagu ID-kaardiga.

Kaardilugeja

ID-kaart ja kaardilugeja: kuidas kontrollida ID-kaardi lugeja töökorras olekut

ID-kaardi lugeja töökorras oleku kontrollimiseks sisesta oma ID-kaart kaardilugejasse, ühenda see arvutiga ning ava DigiDoc4 Klient.

PinPad kaardilugeja draiverite kasutamine

ID-kaardi elektrooniline kasutamine ei pruugi alati õnnestuda, kui kasutad üht nimetatud PinPad (sõrmistikuga) kaardilugejatest: Selleks, et Windows operatsioonisüsteemis saaks PinPad kaardilugejat kasutada, peab olema paigaldatud vastava kaardilugeja draiver. Vaikimisi paigaldab Windows universaalse (WUDF) draiveri, küll…

Probleemid ID-kaardi lugejaga

Mida teha, kui sul tekkis ID-kaardi kasutamisel probleeme ID-kaardi lugejaga?

Kasulik info kiipkaardi lugejate kohta

Erinevad kiipkaardid võivad erinevates opsüsteemides isemoodi reageerida. Järgnevalt oleme ära toonud opsüsteemide baasvajadused ja nimekirja testitud kaardilugejatest.

Kaardilugeja tootjapoolsete draiverite vahetamine Windows'i op. süsteemi standardsete draiverite vastu

Klaviatuur-kaardilugejate kasutamisel võivad ID-kaardi elektroonilist kasutamist takistada tootjapoolsetes draiverites olevad puudujäägid. Olukorra lahendamiseks asenda need Microsofti WUDF-tähisega draiveritega.

Probleem: miniarvuti lülitab voolu säästmiseks ID-kaardilugeja välja

Kuidas toimida, kui arvuti lülitab ID-kaardilugeja voolu säästmiseks välja?

MacBook Air – kaardilugeja ühendamisel arvutiga kaob internetiühendus

Kui sinu arvutiks on MacBook Air ja kui sa lood arvutisse juhtmega internetiühenduse Apple USB Ethernet Adapter’i abil, siis kaardilugeja ühendamisel arvuti USB-pesaga katkeb arvutis internetiühendus.

Võta ühendust

ID-tarkvara: diagnostikafaili salvestamine

Automaatse diagnostikafaili salvestamine DigiDoc4 abil on väga lihtne ja kiire! See on abiks juhul, kui soovid tõrgete korral ID kasutajatoega ühendust võtta.

Teavita meid probleemist

Kõikidele suurematele ID-kaardi ja mobiil-ID elektroonilist kasutamist puudutavatele küsimustele leiad vastused id.ee veebist: kasuta julgesti meie otsingut! Kui sinu mure jääb aga lahendamata, võta ühendust ID-abikeskusega siinse vormi kaudu. Mida täpsemalt kirjeldad oma probleemi ja selle olukorra tekkimist, seda personaalsemat abi suudame sulle pakkuda. Kõik vastused saadame sulle kirjalikult ja lihtsalt järgitavate juhistena!

Allkirjastamine

DigiDoc4 kliendi ja RIA DigiDoc mobiilirakenduse kasutamine ärilistel eesmärkidel

Kõigile ID-kaardi, Digi-ID või/ja Mobiil-ID omanikele on ette nähtud teatud hulk tasuta digiallkirju igas kalendrikuus. See piirang puudutab isiklikuks tarbeks allkirjastamist ning ainult ID-tarkvara kaudu dokumentidele antavaid digiallkirju.

Leedu mobiil-IDga allkirjastamine ja allkirjade kontrollimine DigiDoc4 kliendis

Leedu mobiil-IDga antud digiallkirju saab mugavalt verifitseerida DigiDoc4 kaudu.

E-allkirja kinnituslehe salvestamine

DigiDoc4 kliendi abil on sul võimalik salvestada ja välja printida e-allkirja kinnitusleht, kus kuvatakse andmed allkirjastatud failide ja allkirjastajate kohta.

Logifaili genereerimine DigiDoc4 kliendis ja RIA DigiDoc rakenduses

DigiDoc4 kliendi ja RIA DigiDoci abil on sul võimalik genereerida ja salvestada libdigidocpp teegi ning DigiDoc4 kliendi logifailid.

Soovid DigiDoc4 kliendis digiallkirja anda
Soovid DigiDoc4 kliendis digiallkirja anda

Digiallkirja andmine on imelihtne! ​Kõigepealt on sul vaja teada, millise vahendiga sa allkirja anda soovid: kas ID-kaardi või mobiil-IDga. Seejärel ava DigiDoc4 klient.

Digitempliga (krüptopulgaga) allkirjastamine ja krüpteerimine

Krüptopulgal väljastatud digitempli ja krüptosertifikaadi kasutamiseks DigiDoc4 kliendiga on vaja, et: lisaks ID-tarkvarale on su arvutisse paigaldatud ka SafeNet Authentication Client

Digiallkirjastamine Soome ID-kaartidega

Kas teadsid, et DigiDoc4 abil saad mugavalt ja kiirelt kontrollida Soome ID-kaardiga antud elektroonilisi allkirju ja allkirjastada Soome ID-kaardi abil dokumente? Või et Soome ID-kaardiga antud allkiri ei ole oma tasemelt võrdne Eesti ID-kaardiga antud digiallkirjaga?

Digiallkirjastamine Läti ja Leedu ID-kaartidega

Kas teadsid, et DigiDoc4 abil saad kontrollida ka Läti ja Leedu ID-kaardiga antud digiallkirju? Ja kasutada allkirjastamiseks Leedu ja Läti ID-kaarte?

Kas juriidiliselt kehtivat digitaalallkirja on võimalik anda ka teiste programmide abil?

Mitmed programmid (Microsoft Word, Open Office, Adobe Acrobat, Thunderbird) pakuvad digitaalallkirjastamise/signeerimise võimalust. Paraku ei pruugi need allkirjad olla Eesti mõistes käsitsi kirjutatud allkirjaga võrdsed, kui nende allkirjastamiseks ei ole kasutatud ajatempliteenust. Digitaalallkiri on E-identimise ja…

DigiDoc4 klient viga: Palun kontrollige oma arvuti kellaaega

Viga esineb DigiDoc4 kliendis siis, kui allkirjastamiseks kasutatava arvuti kellaaeg erineb kehtivuskinnituse ajast vähemalt 15 minutit.

DigiDoc4 klient – Viga: OCSP responder is not trusted! No certificate for this responder in local certstore!

Antud viga on põhjustatud asjaolust, et arvutis on puudu allkirja verifitseerimiseks vajalik sertifikaat. Tavaliselt on lahenduseks kõige uuema ID-tarkvara versiooni paigaldamine, mis sisaldab kõiki erinevate allkirjade verifitseerimiseks vajalikke sertifikaate. Kõige uuema ID-tarkvara leiad Paigalda ID-tarkvara lehelt.

Mida tähendab ja kuidas lisada allkirjastaja rolli?

Allkirjaümbrikule võid lisada vabas vormis andmed enda seose kohta dokumentide ja allkirjaga. Selle info sisestamine ei ole kohustuslik ning enamasti võid siin kõik väljad tühjaks jätta, kuid mõnikord võib seda infot nõuda näiteks sinu teenusepakkuja või tööandja…

Soovitame ID-kaardiga massallkirjastamise asemel kasutada võimalusel e-templit

Digitaalse massallkirjastamise asemel soovitame kasutada e-templit. 

Dokumendil on vigane allkiri

Kas sattusid olukorda, kus dokumendi digitaalne allkirjastamine töötab korrektselt, ent allkirjastatud dokumenti edasi saates muutub allkiri vigaseks?

Kuidas näeb digiallkirja inimene, kellel pole arvutis DigiDoc4 klienti? Kustkohas seda vaadata saab?

Kui sul on kaardilugeja ja ID-kaart, saab kasutada Dokobit portaali. Seal võib lisaks dokumendi vaatamisele ja allkirja kehtivuse kontrollimisele ka ise dokumente allkirjastada. DigiDoc4 klienti saab dokumentide avamiseks ja allkirjade kontrollimiseks kasutada ka arvutis, millel ei…

Administraatorile

Kuidas määrata TSA URL’i DigiDoc4 kliendis?

Juhised, kuidas määrata TSA URL’i DigiDoc4 kliendis.

Liitu DD4J teegi teavituslistiga!

Kutsume kõiki digidoc4j teegi kasutajaid liituma RIA teavituslistiga, et olla kursis kõige värskemate uudistega. Läbi teavituslisti jõuab Sinuni info: intsidentidest, mis mõjutavad dd4j teeki kasutavaid teenuseid ja rakendusi, dd4j versioonidest (release notes), arendajatele/integraatoritele üritustest, SD-DSS…

Liitu ID-tarkvara teavituslistiga!

Kutsume kõiki ID-tarkvara kasutajaid liituma RIA teavituslistiga, et olla kursis kõige värskemate uudistega. Läbi teavituslisti jõuab Sinuni info: intsidentidest, mis mõjutavad libdigidocpp teeki, Web eID kasutavaid teenuseid ning ID-tarkvara, info muudatustest, mis mõjutavad libdigidocpp teeki,…

DigiDoc konteineri formaatide elutsükkel

Ülevaade ID-tarkvara erinevates versioonides ja komponentides toetatud DigiDoc konteineri formaatidest.

Windows-keskkonda logimine ID-kaardiga (Windows 10, 11 Windows Server 2016 / 2019 / 2022)

Juhised Windows-domeeni seadistamiseks ID-kaardi, digi-ID ja muude digitaalsete EID dokumentidega kasutajate autentimiseks

Loetelu URLidest, kuhu ID-kaardi tarkvara sisemiselt pöördub

Nimekiri aadressidest, kuhu ID-kaardi baastarkvara sisemiselt pöördub.

Open-eID administreerimise ja paigaldamise juhised administraatoritele 22.11 baasil

Uuema versiooniga Open-EID tarkvara on muutunud paigalduskomponendi põhiseks. Lisatud on keskne konfiguratsioonihaldus, mis võimaldab Riigi Infosüsteemi Ameti serverist ajakohastada kasutaja arvutis tarkvara konfiguratsioonisätteid.

Veebilehitseja teade „Haldab teie organisatsioon“

ID-tarkvara paigaldamisel lisatakse Google Chrome ja Microsoft Edge veebilehitsejasse isikutuvastamise ja allkirjastamise moodul (Web eID), mis automaatselt aktiveeritakse. Sellega seoses kuvab Google Chrome ja Microsoft Edge veebilehitseja seadete all teavitust „Haldab teie organisatsioon" (Managed by your organisation).

ID-tarkvara erinevates versioonides toetatud ID-kaardi põlvkonnad

ID-kaardi eluea jooksul on muudetud nii kaardi turvaelemente, kujundust kui ka kaardil olevat kiibirakendust.

DigiDoc klient tarkvaras sertifikaatide usaldusnimekirjade käsitsi paigaldamine

DigiDoc4 kasutab BDOC ja ASiC-E formaadis failide puhul sertifikaatide usaldusväärsuse kontrollimiseks nii allkirjastamisel kui allkirja valideerimisel usaldusnimekirju ehk TSLe.

Turvatarkvara

Kaspersky Internet Security viirusetõrje programmi seadistamine ID-kaardi kasutamiseks

Juhised Kaspersky Internet Security turvatarkvara seadistamiseks nii, et see ei segaks ID-kaardi abil e-teenustesse (nt internetipanka) sisenemist.

ESET turvatarkvara seadistamine ID-kaardi kasutamiseks

Juhised viirusetõrje programmi ESET seadistamiseks nii, et see ei segaks ID-kaardi kasutamist.

E-teenuste kasutamist segab Bitdefender viirusetõrje tarkvara

Juhul, kui sinu arvutisse on paigaldatud Bitdefender turvatarkvara ning sul ei õnnestu ID-kaardi abil e-teenustesse siseneda, on vaja muuta Bitdefenderi seadistusi.

E-teenuste kasutamist segab AVG AntiVirus turvatarkvara?

 Juhised turvatarkvara AVG AntiVirus seadistamiseks nii, et see ei segaks ID-kaardiga e-teenuste kasutamist.

Sõrmejäljelugejaga sülearvutite turvarisk: e-teenuste kasutamine ilma PIN-koodi sisestamata

Sõrmejäljelugejatega sülearvutitel (eriti Hewlett Packard ehk HP puhul) võib esineda turvarisk, kus e-teenustesse – näiteks internetipanka – saab siseneda ja seal tegevusi ja tehinguid kinnitada ka ilma ID-kaardi PIN-koode sisestamata

Veebilehitseja kaudu e-teenustesse sisenemist segab reklaamivara

Kui DigiDoc4 klient loeb edukalt kaardilugejas oleva dokumendi andmeid, aga e-teenustesse sisenemine siiski ei õnnestu, võib tõrke taga olla mõni arvutisse paigaldatud reklaami- või pahavara.

E-teenuste kasutamist segab Avast AntiVirus viirusetõrje tarkvara

Juhised Avast AntiVirus tarkvara seadistamiseks nii, et see ei segaks ID-kaardiga e-teenustesse sisse logimist.

Turvalisus

PIN- ja PUK-koodid: soovitused turvalisuse tagamiseks

Koos digitaalse isikutunnistusega väljastati sulle ka koodiümbrik PIN- ja PUK-koodidega. Ilma nendeta ei saa ID-kaarti (ega muid digitaalseid isikutunnistusi) elektrooniliselt kasutada. Nii kaua, kuni sinu PIN- ja PUK-koodid ei satu koos kaardiga võõrastesse kätesse, on ka sinu…

ID-tarkvara andmekaitsetingimused

Riigi Infosüsteemi Ameti andmekaitsetingimuste dokument selgitab, kuidas toimub ID-tarkvara (seal hulgas DigiDoc4 klient, RIA e-allkirja valideerimisteenus SiVa ning RIA DigiDoc mobiilirakendus) puhul isikuandmete kasutamine: milliseid andmeid, mis eesmärgil ja kellele edastatakse. Vanemad versioonid andmekaitsetingimustest:

Veebilehe id.ee privaatsustingimused

Veebilehe id.ee külastamine Veebilehe külastamisel külastaja kohta kogutavad ja säilitatavad andmed: IP-aadresse ei seota isikut tuvastada võimaldava teabega. Andmeid kogume selle kohta, millist veebilehe osa külastatakse ja kui kaua seal viibitakse. Kogutud andmeid kasutame külastusstatistika…

MyID portaal

Portaal MyID pakub teavet Mobiil-ID, ID-kaardi, Digi-ID ja Smart-ID kontode, sertifikaatide ning tehingute kohta, mis on väljastatud SK ID Solutions AS ehk SK poolt.

Mida teha, kui ID-kaart või muu digitaalne dokument on kadunud või varastatud?
Mida teha, kui ID-kaart või muu digitaalne dokument on kadunud või varastatud?

​ Kas avastasid, et sinu ID-kaart on kadunud või varastatud? Mõtle kõigepealt läbi – ehk oled seda äsja kasutanud ja tavapärasest veidi erinevasse kohta, näiteks kontorilauale jätnud? ​See, kuidas edasi tegutseda, sõltub juba sellest, kui kindel oled kaardi varguses.

Kuidas toimub ID-kaardi ja serveri vahelise turvalise ühenduse loomine?

Kuidas käib ID-kaardi ja serveri vahelise turvalise ühenduse loomine ning heidame valgust sellele, millised on võimalused/võimatused man-in-the-middle rünnakuteks antud ühenduse loomisel.

PIN-koodid

PIN- ja PUK-koodid: soovitused turvalisuse tagamiseks

Koos digitaalse isikutunnistusega väljastati sulle ka koodiümbrik PIN- ja PUK-koodidega. Ilma nendeta ei saa ID-kaarti (ega muid digitaalseid isikutunnistusi) elektrooniliselt kasutada. Nii kaua, kuni sinu PIN- ja PUK-koodid ei satu koos kaardiga võõrastesse kätesse, on ka sinu…

PIN-kood on blokeeritud ehk lukku läinud
PIN-kood on blokeeritud ehk lukku läinud

Juhul, kui sinu PIN-kood on blokeeritud, saad selle DigiDoc4 kliendi abil taas mugavalt lahti teha. Selleks vajad oma PUK-koodi.

PIN-koodide ja PUK-koodi muutmine

DigiDoc4 kaudu on väga lihtne oma ID-kaardi PIN- ja PUK-koode vahetada: vali endale sellised koodid, mida sul on lihtne meeles pidada, teistel aga keeruline ära arvata!

PIN-koodid: uue koodiümbriku taotlemine
PIN-koodid: uue koodiümbriku taotlemine

Juhul, kui oled oma ID-kaardi, digi-ID või muu digitaalse dokumendi PIN- ja PUK-koodid ära unustanud, saad Politsei- ja Piirivalveametist uue koodiümbriku taotleda.

RIA DigiDoc äpis ID-kaardi PIN-koodide muutmine
RIA DigiDoc äpis ID-kaardi PIN-koodide muutmine

Kas sa oled oma PIN-koodid unustanud või kogemata ära blokeerinud? RIA DigiDoc rakendus ehk mobiiliäpp võimaldab sul oma ID-kaardi PIN-koode muuta – selleks tuleb sul ID-kaart mobiiltelefoniga ühendada. Samm 1: Ava oma telefonis RIA DigiDoc rakendus ehk…

Brauserid

Veebibrauserite seadistamine ID-kaardi kasutamiseks

Selleks, et saaksid ID-kaarti veebibrauserites kasutada – näiteks internetipanka, Eesti.ee keskkonda ja muudesse e-teenustesse sisenemiseks, tegevuste ja tehingute kinnitamiseks, digiallkirjastamiseks jne. – on vajalik, et veebibrauser lubaks ID-kaardi sertifikaatide kasutamist. NB! Mobiilsete seadmete (telefon, tahvelarvuti jne.)…

Google Chrome seadistamine ID-kaardi kasutamiseks

Samm-sammult juhised Google Chrome laienduste ehk pluginate seadistamiseks ID-kaardi kasutamiseks.

Mozilla Firefox seadistamine ID-kaardi kasutamiseks

Juhised Mozilla Firefox veebibrauseri seadistamiseks ID-kaardi kasutamiseks: seadete muutmine ja laienduste Web eID ning PKCS11 loader lubamine.

Microsoft Edge seadistamine ID-kaardi kasutamiseks

ID-kaardi kasutamiseks Microsoft Edgega peab sinu arvutisse olema paigaldatud värske ID-tarkvara ning Microsoft Edge allkirjastamise plugin (Web eID).

Safari seadistamine ID-kaardi kasutamiseks

Lihtne samm-sammult juhis Safari veebibrauseri pluginate seadistamiseks ning kogu info vajalike veebikomponenentide kohta.

Autentimine

ID-kaardiga sisenemine või allkirjastamine e-teenustes ebaõnnestub
ID-kaardiga sisenemine või allkirjastamine e-teenustes ebaõnnestub

Kas sul tekkis probleeme e-teenustesse, näiteks internetipanka või mõnele veebilehele sisse logimisega?

Autentimine e-teenustes

Kui soovid siseneda mõnda riiklikku e-teenusesse, pead end esmalt autentima ehk tõendama, et oled see, kes väidad end olevat. Autentimine peab olema usaldusväärne ja turvaline, sest keegi ei taha, et tema andmetele pääseks ligi võõrad…

Üleliigsetest sertifikaatidest vabanemine

Mitme kasutajaga arvutis võib sinu veebibrauser tahta, et ID-kaardiga e-teenustesse sisenemisel valiksid käsitsi õige sertifikaadi. Juhised, kuidas sellest vabaneda ning eemaldada aegunud/üleliigsed sertifikaadid.

macOS arvutis osadesse e-teenustesse pääseb, teistesse mitte

Kas sa kasutad macOS operatsioonisüsteemiga arvutit ja sul on tekkinud ID-kaardiga e-teenustesse sisenemisel olukord, kus osa e-teenuseid avanevad ja osad mitte?

Krüpteerimine

Failide krüpteerimine ja dekrüpteerimine DigiDoc4 kliendiga
Failide krüpteerimine ja dekrüpteerimine DigiDoc4 kliendiga

Dokumentide krüpteerimine aitab kaitsta failide sisu võõraste pilkude eest. Tegemist on ajutise lahendusega, mis on mõeldud failide turvaliseks edastamiseks, mitte aga pikaaegseks säilitamiseks.

Krüpteeritud dokumentide lahtikrüpteerimine RIA DigiDoc äpiga
Krüpteeritud dokumentide lahtikrüpteerimine RIA DigiDoc äpiga

RIA DigiDoc abil dokumentide dekrüpteerimiseks on vaja krüpteeritud failid esmalt salvestada ja seejärel veenduda, et ID-kaart on nutiseadmega ühendatud. Samm-sammult juhis dekrüpteerimiseks!

Dokumentide krüpteerimine RIA DigiDoc äpiga
Dokumentide krüpteerimine RIA DigiDoc äpiga

Dokumentide krüpteerimine RIA DigiDoc äpiga on lihtne: sa ei vaja ID-kaarti ega mobiil-IDd. Teada tuleb vaid nende inimeste isikukoode (või ettevõtete registrinumbreid), kellele soovid anda luba krüpteeritud failide avamiseks.

Suuremahuliste (120+ MB) failide krüpteerimine

​DigiDoc4 kliendi abil on soovituslik dokumente krüpteerida siis, kui nende maht on väiksem kui 120MB. Kui on vajadus jagada turvaliselt suuremahulisi faile, siis tuleb selleks leida alternatiivne lahendus.​